У Чернівцях суд скасував перейменування вулиці на честь Героя АТО

ГАНЬБА ВАМ, ЖИТЕЛІ ВУЛИЦІ ОРШІВСЬКОЇ!

У Чернівцях суд скасував рішення міської ради про перейменування вулиці на честь загиблого учасника АТО Віктора Редькина. Справа за позовом мешканців вулиці Оршівської у м. Чернівці про скасування рішення міськради №1760 від 20 червня 2019 р. «Про перейменування вулиці Оршівської на вулицю лейтенанта Редькина Віктора» слухалася у Чернівецькому окружному адміністративному суді. Про це інформує агенція АСС.

Відтак, сьогодні суд задовольнив позов чернівчан. Про цьому порталу розповіла дружина загиблого Героя Оксана Зубжицька.

«Я, коли чула вирок, на якусь мить подумала, що це сон і відбувається за межами якоїсь реальності, - каже жінка. - Я відмовлялася чути те, що я чула, і бачити те, що бачила. Я була впевнена, що не може одна з гілок влади приймати антиукраїнські рішення. Це небезпечний дзвінок у нас на Буковині».

Три роки судової тяганини «У суді зазначили про певні процедурні порушення під час перейменування. Перше, міська рада не надала до переліку усіх необхідних документів фінансово-економічне обґрунтування перейменування вулиці. Мається на увазі, у скільки б обійшлося міській раді перевиготовлення табличок на будинках тощо. Далі - не було у зазначений період надано звіту по громадським слуханням.

Як зазначив відповідач, представник чернівецької міської ради, тоді не було жодних пропозицій, зауважень чи скарг, і мешканці тоді не зверталися щодо цього, тому й не було підстав готувати відповідний звіт. Ось саме на підставі цих двох аспектів і прийняли рішення. Так, я розумію, що були певні процедурні порушення, а по суті ж нічого не було порушено. Мова також йшла про якісь положення щодо терміну для перейменування вулиць у 10 років з дня загибелі. Але перед тим, як приймали це рішення, за декілька місяців до цього цю норму скасували, оскільки вона була введена у мирний час, а зараз у нас військові дії в країні. Тобто де-юре не було ніяких порушень», - розповіла вдова учасника АТО.

За словами Оксани Зубжицької, адвокат позивачів зазначила, що мешканці вулиці Оршівська запропонували натомість залишити частину вулиці у пам'ять про героя і назвати його іменем сквер.

«Коли ці люди говорять про частину вулиці, вони не згадують, що там лише 2 будинки. Я заперечила, – каже дружина Віктора Редькина. - У мене загинув цілий чоловік, а не його частина. Це зневага до Героя, його родини і всіх захисників, які разом з ним стали на захист України».

У коментарі ІА АСС начальник юридичного управління міськради Сергій Венгринюк розповів, що зараз необхідно детально вивчити рішення суду, щоб спланувати майбутні дії. «Ми подивимося рішення суду і проаналізуємо його, щоб зрозуміти, чи є підстави для апеляційного оскарження. Наразі суд вважає, що порушена процедура. Якщо дійсно це було так того часу, отже, треба виправляти ці недоліки», - зазначив управлінець.

Нагадаємо, Віктор Редькин був командиром роти 50 полку Західного ОТО НГУ. Обставини загибелі: загинув зранку 1 листопада 2014 р. під час обстрілу бойовиками села Кримське (Новоайдарський район) Луганської області з РСЗВ БМ-21 «Град». Перебував у розвалинах будинку, коли в нього влучила ракета, йдеться у Книзі пам'яті.


Коментарі:
Більше новин по темі: