Рада дозволила призивати резервістів без оголошення мобілізації

БУДЬТЕ В КУРСІ / 

Верховна Рада України запровадила новий вид військової служби — військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період без оголошення мобілізації.

За проєкт закону №3553 проголосували 256 народних депутатів, - пише НВ.

Закон має на меті запровадити оперативний механізм забезпечення бойової готовності армії у разі загострення. Зокрема, він дозволить протягом доби призивати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації.

Згідно із законом президент Володимир Зеленський, як верховний головнокомандувач Збройних сил України, може призвати резервістів для «оперативного доукомплектування» ЗСУ.

Призову на військову службу із числа резервістів в особливий період не підлягають громадяни України, які на момент призову:

- визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я;
- досягли граничного віку перебування в резерві;
- проходили військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, вислужили встановлені строки такої військової служби, якщо з дня їх звільнення з такої служби минуло менше одного року;
- мають на утриманні: трьох і більше дітей віком до 18 років; дитину з інвалідністю підгрупи А віком до 18 років; самостійно виховують дитину віком до 18 років тощо.

Відповідно до внесених змін до Кримінального кодексу, ухилення від призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

 

 

Законом також передбачено створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, забезпечення належного функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Окрім того, Рада посилила адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. 


Більше новин по темі:
Коментарі: