Навесні до Збройних Сил України призвуть 340 буковинців, - обласний військом Віталій Чурай

СЛУЖУ УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДУ! / 

Навесні до Збройних Сил України призвуть 340 буковинців. З них 130 служитимуть в підрозділах ЗСУ, а саме: в Сухопутних військах - 70, в Десантно-штурмових військах - 10, у Повітряних силах - 22, у Військово-морських силах - 6 чоловік. Також 90 чоловік служитимуть в Національній гвардії, 105 - в Державній прикордонній службі, 15 - в Державній спеціальній службі транспорту.

Про це під час прес-брифінгу повідомив військовий комісар обласного територіального центру комплектуальної та Соціальної підтримки Віталій Чурай.

Розповідаючи про планове завдання чергового призову на квітень-червень 2021 року та залучення кандидатів на військову службу за контрактом, обласний військовий комісар повідомив, що згідно Указу Президента України з 1 квітня розпочинається призов на строкову військову службу, який триватиме до кінця червня. Призову підлягають громадяни України чоловічої статі, віком від 18 до 27 років, які не мають права на відстрочку або звільнення від призову.Також військом наголосив, що у взаємодії з департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА та місцевими медичними закладами буде здійснюватись обстеження призовників на наявність респіраторного захворювання COVID-19.

 

 

За словами Віталія Чурая, згідно із новим порядком призову зі збірного пункту призовників будуть скеровувати безпосередньо до військових частин, а вже звідти - до навчальних центрів для відповідної підготовки. З першого квітня в 10-денний термін, чоловіки повинні обов’язково прибути до призовної дільниці незалежно від того, отримали повістку чи ні. У разі неявки передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність - штраф, або обмеження волі терміном до 3 років.

Щодо відбору та залучення кандидатів на військову службу за контрактом, то обласний військом зазначив, що з початку 2021 року відібрано та направлено до військових частин ЗСУ майже 170 кандидатів, з них понад 10 жінок.

«Найбільш затребуваним сьогодні є посади екіпажів бойових машин, механіків-водіїв, військових медиків, стрільців. Частини пропонують службу на бойових та не бойових посадах громадянам, які не мають досвіду служби від 18 до 57 років із освітою не нижче базової середньої,» - повідомив Віталій Чурай.

Він назвав умови для контрактників, які є досить вигідними з очки зору заробітної плати та пільгового медично-соцільного забезпечення:

Терміни укладання контрактів: на 3 роки -для осіб рядового складу; від 3 до 5 - для осіб сержантського і старшинського складу.

 

 

Грошове забезпечення залежить від вислуг, звання та займаної посади:

для рядового складу - 11000 гривень на місяць;

для десантників та гірських штурмовиків - 13000 гривень на місяць;

Додаткові надбавки за участь в ООС:

на першій лінії - 17000 гривень на місяць;

на другій лінії - 6500 гривень на місяць.

премія від 5000 гривень для військовослужбовців а районі ООС (за умов відсутності порушень)

«Після укладення першого контракту військовослужбовцям виплачується одноразова грошова винагорода: для осіб рядового складу - це 8 розмірів прожиткового мінімуму, сума становить - 18160 грн. Для осіб сержантського і старшинського складу - це 9 розмірів прожиткового мінімуму, що становить - 20430 грн. Для осіб офіцерського складу - 10 прожиткових мінімумів, що складає - 22700 гривень,» - підкреслив воєнком.

Також передбачено окремим категоріям премія в розмірі 100% посадового окладу за звання та вислугу років у сумі від 3000 до 4000 гривень.

За рахунок держави для військових передбачено речове та продовольче забезпечення, медичні послуги, пільгове санітарно-курортне лікування.  

Даяна ГРУБЕР, студентка ЧНУ ім. Ю.Федьковича
Фото авторки


Більше новин по темі:
Коментарі: