Мобілізація по-новому: чи зроблять тепер недійсними паспорти ухилянтів

Напередодні того, як в Україні може набути чинності новий закон про мобілізацію, українські чоловіки в Польщі намагаються якнайшвидше отримати закордонні паспорти. Станом на сьогодні установи, які видають їх, не вимагають документів з ТЦК.

ТСН.ua поспілкувався з українцем, який нещодавно отримав закордонний паспорт у Польщі.

"Черги спостерігаються вже тривалий час. Навіть якщо ти прийшов до установи о шостій ранку, ти вже можеш бути навіть не сотим, а двохсотим за рахунком. Тобто є люди, які займали чергу від 4-ї ранку", - розповів українець Антон, який уже тривалий час мешкає в Польщі та нещодавно отримав новий закордонний паспорт.

За його словами, черги складаються з тих чоловіків, які, вочевидь, не мають жодних документів з ТЦК та розуміють, що після набрання чинності законом про мобілізацію вже не отримають паспорт так безперешкодно, як зараз.

"Багато хто не розуміє, як усе буде насправді, тому намагаються подати заявки та отримати документ зараз, до вступу закону в силу. Кожного дня таких охочих близько 600 осіб", – каже Антон.

Водночас у соцмережах з’явились чутки про те, що українцям, які перебувають в інших країнах та ухиляються від мобілізації, можуть обмежити їхні права, зробивши їхні закордонні паспорти недійсними.

Парламентарка та представниця профільного комітету Верховної Ради Ірина Фріз каже: "Такої норми немає. Порядок ведення військового обліку за кордоном визначатиметься Кабміном. Залишилася норма про те, що видавання нового паспорта громадянина України за кордоном лише за наявності військово-облікових документів".

Як відомо, раніше нардеп від "Слуги народу" Федір Веніславський повідомив, що для України важливо те, щоб чоловіки оновлювали свої персональні дані.

"Бо людина може проживати за кордоном, а їй надсилають повідомлення, повістки за адресами, які зареєстровані в ТЦК. Держава витрачає час, матеріальні та людські ресурси, щоб проінформувати людину, яка, в принципі, не може бути проінформована, оскільки її немає в цьому місті", – зазначає Федір Веніславський.

Як повідомляв БукІнфо, 16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації