"За пару тижнів до початку вторгнення вони зайшли через Білорусь, щоб бути у Києві та поряд з містом": Христо Грозєв розповів, як елітний спецназ ГРУ росії планував вбити Зеленського на початку війни

Операцією з ліквідації вищого військового керівництва України займалася група генерала ГРУ рф Андрія Авер'янова, запевняє відомий болгарський журналіст-розслідувач Христо Грозєв. Ще до початку війни РФ закинула в Україну кілька елітних груп, які при вторгненні мали захопити урядовий квартал Києва та найвище керівництво України, зокрема президента Володимира Зеленського.

Про це розповів голова впливової журналістської розслідувальної групи Bellingcat Христо Грозєв в інтерв'ю Михайлу Зигарю на YouTube, пише Діалог.

"Ще за пару тижнів до початку війни вони зайшли через Білорусь, щоб бути поряд з Києвом. Частина з них увійшла до Києва і готувалася до взяття політичного кварталу, люди, підпорядковані Авер'янову ... Їх було близько 30 людей. Це дуже елітна група... Вони переслали туди тих самих людей, які підірвали склади в Чехії та Болгарії, які отруювали і болгарського бізнесмена Гебрева, і Скрипалів", - розповів Грозєв.

Він уточнив, що на початку війни ці російські кілери були дуже натхненні. Вони були впевнені, що з легкістю здійснять "найкрасивішу" і переможну частину війни: захоплять чи уб'ють керівництво України.

"Проте плани ГРУшників було зірвано та їх настрої кардинально змінилися. Ми стежили за комунікаціями кількох членів цієї команди. І було і страшно, і смішно водночас: страшно, тому що бачили, які у них цілі, а смішно, тому що вони з кожним днем ​​ставали все менше ура-патріотами, стали критикувати керівництво за погано сплановану операцію. Вони спочатку писали дружинам, що залишаться на тиждень, потім на два тижні, потім на місяць, півроку... Вони стали сумніватися у вірності своїх дружин! Можна про це написати роман, як команда, яка мала за тиждень забезпечити росії переворот в Україні, стала психологічними жертвами їхньої ж власної війни”, - розповів Грозєв.

За його даними, частину цієї групи було ліквідовано під час війни, частині вдалося втекти в тил, на росію.

"Вони з росії планують диверсійні операції, керують диверсійними заїздами в Україну з Білорусі. Немає в них вже таких великих цілей, як раніше: вбити Зеленського. Вони повністю провалилися у цьому плані ", - констатував керівник Bellingcat.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації