Пригожина вбито. І серпень ще не закінчився

Може це вже початок боротьби за владу в пізньопутінській або післяпутінській Росії?

Помста — страва холодна і символічна. Рівно через два місяці після початку заколоту ПВК «Вагнер» Пригожина і головних командирів «Вагнера» відправили на той світ. Бізнес-джет, у якому вони летіли, вибухнув у небі над Тверською областю.

Питання перше — хто помстився — Путін чи Шойгу? Або обидва разом — за те приниження, якого вони зазнали два місяці тому.

Питання друге — чи будуть мстити вагнерівці за смерть своїх командирів? Якщо не будуть, то якось не по-пацанськи.

Хто помстився — Путін чи Шойгу?

Питання третє — чи стане цей внутрішньоросійський політичний теракт, черговий акт розбірок між кремлівськими бандитами, певним тригером для подальшої внутрішньополітичної ситуації в Росії?

На перше запитання відповідь ми дізнаємося не скоро. На друге — як складеться. На третє — і найближчими днями, і найближчими місяцями. Може це вже початок боротьби за владу в пізньопутінській або післяпутінській Росії?

А в цей час у Курській області Путін (або його двійник) урочисто святкує 80-річчя перемоги в Курській битві. Дякує за службу. Випадковий збіг чи ні? Тож запитань усе більше й більше.

Все-таки не дарма в Росії вважають серпень проблемним місяцем. І серпень ще не закінчився.

Володимир ФЕСЕНКО,
Політолог, директор Центру політичних досліджень «Пента»

Публікація NV


Американська розвідка підтвердила, що голова ПВК "Вагнер" Євген Пригожин загинув в авіакатастрофі. Там вважають, що це сталося внаслідок вибуху бомби на борту літака.

Про це пише The Wall Street Journal. За інформацією видання, літак, на борту якого перебував куратор ПВК "Вагнер", не був збитий ракетою класу "земля – повітря".

Версію, за якою літак нібито був збитий ракетою "земля – повітря", у розвідці США назвали неспроможною, пише Обозреватель.

Водночас спецслужби схильні вважати те, що сталося в небі над Тверською областю, цілеспрямованою диверсією.

До речі, в ISW вважають, що Путін майже напевно наказав військовому командуванню в особі міноборони збити літак, який належить ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина. Борт розбився у Тверській області РФ 23 серпня, і росЗМІ вже підтвердили загибель в авіакатастрофі ватажка та заступника приватної військової компанії.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації