Коли будуть нові атаки дронів по Москві: експерт назвав час та цілі ударів

Директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь прокоментував атаку невідомих дронів на Москву. Він наголосив, що це радше мало психологічний ефект та пояснив проблеми російської ППО. Також експерт передбачив, що наступні атаки можуть бути вночі. Під удар можуть потрапити резиденції Путіна, Суровікіна та інших окупаційних генералів.

Про це він сказав в інтерв'ю ТСН.ua.

Самусь пояснив, що дрони вночі виявити дуже складно, а тому атака на Москву мала радше психологічний характер.

"Мені здається, що акція носила скоріше психологічний характер. Якщо б ці атаки були вночі, ми знаємо по цих "шахедах", що їх вночі виявити важко. Зорового контакту немає, і тоді мішень, яка рухається повільно, але низько і в темноті, дуже важко виявляти. Треба радари спеціальні. Проблема сучасного ППО в тому, що воно розроблялося під час Холодної війни. Тоді цілі були інші, стандартні - літаки, крилаті, балістичні ракети. Але це були більші цілі, вони мали інші характеристики, літали вище, профіль мали інший", - пояснив він.

Самусь наголосив, що маленькі повільні цілі з композитних матеріалів дуже складні для виявлення радарами.

"Якщо ти їх не визначаєш радарами, тоді тільки візуально, і потім починається відпрацювання зенітно-атилерійськими установками, які Україна, на щастя, отримала зараз. "Гепарди" і інші досить ефективно себе показують. В Росії таких установок в принципі немає. Їх недостатньо, і вони як правило використовуються на фронті. Це системи тактичні короткої дальності для захисту військ", - сказав експерт.

Михайло Самусь наголосив, що тепер системи ППО стягують до резиденції Путіна, щоб не витрачати дорогі ракети С-400.

"Тепер їх тягнуть з фронту до резиденції Путіна. Треба закривати системами короткої дальності, тому що С-400 витрачати на якийсь дрон... Тим більше, радар С-400 не факт, що виявить дрон, який летить на висоті 100 метрів. Він не має такого сліду на радарах, як великий металевий літак або ракета", - сказав він.

Директор New Geopolitics Research Network вважає, що атака безпілотників була вдень, щоб психологічно вплинути на росіян і тепер у "кожного олігарха на Рубльовці буде свій "Тор" або "Бук".

"А чому я думаю, що це психологічна атака, а не атака з метою досягти якихось цілей - вона була вдень. Ці безпілотники бачила купа народу. Звісно, їх можна збивати хоч стрілецькою зброєю або артилерійськими установками. Використовували ракетні установки, на Рубльовці, мені здається, скоро в кожного олігарха буде штатно "Тор" або "Бук". Коли на вечірку запрошуєш - дивіться, в мене є гарантія безпеки", - додав він.

Самусь пояснив, що нова атака дронів на Москву ймовірно буде вночі, оскільки тоді їх тяжко виявити. Тоді під удар можуть потрапити резиденції Путіна.

"Думаю, що наступні атаки можуть бути вночі, і тоді для російської ППО будуть проблеми - для визначення цих безпілотників і недопущення удару по рубльовським резиденціям міністрів, генералів, Суровікіна, а можливо й Путіна, і по інших об'єктах, яких у Москві дуже багато", - сказав він.

Нагадаємо, 30 травня місцева влада заявила про атаку невідомих дронів на Москву та пошкодження будинків.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації