Свято Вишиванки зітре кордони й об'єднає українців по всьому світі (ПЛАН ЗАХОДІВ У ЧЕРНІВЦЯХ)

НАШІ ТРАДИЦІЇ /
День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та об'єднати українців. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичиних поглядів.
 
Історія свята. Всеукраїнська акція «День вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Цьогоріч свято набуває особливого значення, адже має на меті показати, що українці єдині. Тому оргкомітет робить все можливе, аби День вишиванки відзначили і на окупованих територіях.
 
Цього року Чернівці стали першим містом України, де сесія міської ради прийняла рішення про відзначення Дня вишиванки щороку третього четверга травня. Чернівецька міська рада звернулася до територіальних громад, Асоціації міст України та Президента України з ініціативою запровадити відзначення Дня вишиванки в Україні як офіційного державного свята у третій четвер травня.
 
У Зверненні Чернівецька міська рада пропонує територіальним громадам підтримати ідею щорічного святкування Дня вишиванки з метою вшанування та збереження народних традицій і символіки, єднання українців. Традиція відзначення Дня вишиванки у Чернівцях існує вже 9 років з ініціативи молоді та територіальної громади.

Дата проведення. ЩОРОКУ ТРЕТІЙ ЧЕТВЕР ТРАВНЯ. Цьогоріч випадає на 21 травня. Чому саме ця дата? З кількох причин. Головна – аби свято відбувалося в будень, як і зародилося в будень. Адже воно проводиться не заради параду чи вихідного, не свято заради свята, а акція, яка доводить, що вишиванка – органічна частина повсякденного життя українців, і її можна одягати на роботу, пари чи до школи. Окрім того, на третій четвер травня вже не може припасти Великодній піст (час умиротворення і відмови від веселощів) і звісно, сам Великдень. Крім того, на цей день не випадають ніколи вихідні 1,2,8,9 травня, і вже встановлюється тепла весняна погода, коли вишиванку можна носити без верхнього одягу.
 
Оргкомітет офіційно і публічно звернувся до Президента України Петра Порошенка також долучитися до свята і одягнути вишиванку 21 травня. А також просить видати указ про відзначення Дня вишиванкиу третій третій четвер травня. Цьогоріч акція не лише всеукраїнська, а й міжнародна, адже до неї долучаться українці за кордоном у Франції, Італії, Португалії, США, Німеччині, Лівані, Канаді, Іспанії, Румунії.
 
В рамках святкування Дня вишиванки відбуватиметься Всеукраїнська акція “Подаруй захиснику вишиванку”, яка має на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів в зоні АТО. Військовим на передову з допомогою волонтерів планується передати вишиванки, аби вони служили оберегом. Акція триватиме до 1 липня.
 
День вишиванки у Чернівцях 21 травня 2015 року

ПЛАН ЗАХОДІВ

10.00 – Вишиванки для новонароджених. Міський пологовий будинок №2. (вулиця Рівненська, 8).
11.00 – Святкування у лоні зародження акції – на факультеті історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ імені Юрія Федьковича (вулиця Кафедральна, 2).
11.00 – 20.00 – Виставка-продаж хлібобулочних та кондитерських виробів, прикрашених національною та вишиванковою символікою «Солодка вишиванка» (Департамент економіки чернівецької міської ради). (Центральна площа).
11.00 - 19.00 - Виставка-продаж вишиванок, майстеркласи з вишивки, вишивки стрічками, декупажу, магазин-рукодільня "Санта" (вулиця Кохановського,8).
12.00 – Відкриття свята. Відкриття фотовиставки та нагородження переможців фотоконкурсу чорно-білих фото «Правишиванка». Персональні виставки вчителів-педагогів з кожного району області «Над світом українським вишивка цвіте» (Інститут післядипломної педагогічної освіти). Експозиція «Буковинські дивотвори» та показ колекції концертних етнічних костюмів (Чернівецький коледж дизайну). Показ старовинних вишиванок кожного району області (з колекцій вишивальниць Дарії Стасюк та Ганни Кривобок) (Мистецький дворик ратуші).
16.00 - Наймасовіший живий герб України із людей у вишиванках (Студентська рада Буковини, Іван Величко, Євген Косов). (Соборна площа).
17.00 – Козацькі забави (Студентський парламент, департамент сім’ї, молоді та спорту чернівецької ОДА). (Площа філармонії).
18.00 – Читання української автентичної поезії «Білим по чорному». Модерує Іванна Стеф’юк. Відкритий майданчик навпроти Чернівецької обласної наукової бібліотеки імені М. Івасюка (вулиця Ольги Кобилянської, 47).
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації