З 28 по 30 квітня на Буковині й Прикарпатті пройде ІV Всеукраїнський фестиваль поезії «Від Гуцулії – до кряжів донецьких»

СЛОВО ПОЕТИЧНЕ /

Цьогоріч, з 28 по 30 квітня, відбуватиметься ІV Всеукраїнський фестиваль поезії «Від Гуцулії – до кряжів донецьких», пам’яті поета-політв’язня, Шевченківського лауреата Тараса Мельничука. У рік ювілею він присвячений 200-літтю Великого Кобзаря.

Традиційно фестиваль розпочнеться в Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, де свого часу навчався Тарас Мельничук. Давно назріла проблема гідного пошанування одного з не багатьох лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, пов’язаних з нашим краєм та університетом. Тому й учасники фестивалю виступають з ідеєю перейменування вулиці Радищева, де у 50-х роках минулого століття знаходився гуртожиток філологічного факультету й мешкав студент Тарас Мельничук, та встановлення на будинку меморіальної дошки. До речі, цьогоріч і фестиваль відбуватиметься під егідою одного з найповажніших навчальних закладів держави.

Організатори фестивалю планують провести у його стінах ще кілька важливих зустрічей. Зокрема, презентації книг Василя Герасим’юка «Кров і легіт» (четверта книга серії «Третє тисячоліття: українська поезія») і Тараса Мельничука «Князь росы» (переклади на російську Володимира Артюха). До речі, книга В. Герасим’юка вже була презентована у суботу, 12 квітня 2014 року, на книжковому «Арсеналі», в якому взяла участь голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко, який і є основним меценатом цієї книжкової серії, що побачила світ у видавничому домі «Букрек».

Наступного дня учасники фестивалю вирушать на батьківщину Тараса Мельничука в село Уторопи Косовського району на Прикарпатті, на могилу поета і проведуть зустріч з школярами й односельцями в музеї. Великий поетичний вечір патріотичної лірики 27 березня в Коломийському народному домі на Прикарпатті, приурочений двом Тарасам ювілярові Шевченкові й Мельничукові. Молодіжна тусовка поетичного фестивалю 29 квітня відбудеться в Чернівецькому меморіальному музеї Володимира Івасюка. Вручення літературної премії «Князь роси» імені Т. Мельничука відбудеться в останній день роботи форуму в Чернівецькому меморіальному музеї В. Івасюка, а закриття – в Центральному палаці культури м. Чернівців, де свого часу відбувався єдиний творчий вечір Шевченківського лауреата. У ці дні також проходитимуть творчі зустрічі в бібліотеках, навчальних закладах зі студентами та викладачами.

Гостями стануть такі літератори: лауреати Шевченківської премії, поети Василь Герасим’юк та Анатолій Кичинський; лауреати Мельничуківських премій Борис Бунчук, Володимир Вознюк, Віра Китайгородська, Микола Рачук, Василь Шкурган, Микола Близнюк, Василь Рябий, Ярослав Ясінський, Іван Війтенко, Василь Андрушко, Михайло Василенко; Володимир Артюх (Москва. Росія), Марія Людкевич, Віктор Палинський, Олександр Гордон (Львів), Софія Майданська, (Київ), Віталій Колодій, Катерина Міщенко, Богдан Мельничук, Інга Кейван, Світлана Кирилюк (Чернівці), Євген Баран, Роман Киселюк (Прикарпаття), молоді літератори Олена Герасим’юк, Христина Венгринюк, Василь Карп’юк, Богдан Стрільчик, Мар’ян Лазарук, Іван Киселиця, Роман Стадник, Мирослав Лаюк.

Фестиваль виправдовує свою назву, бо продовжує рухатися на Схід України (від Гуцулії – до кряжів донецьких), знайомлячи з новими досягненнями українського поетичного слова. Крім, нині, на жаль, уже покійного, Шевченківського лауреата Леоніда Талалая, Анатолія Кичинського, лауреацький загін поповнять інші відомі імена, про які читачі дізнаються по закінченні фестивалю.

Безсумнівно, викличе великий інтерес зустріч з одним із перших перекладачів творів Тараса Мельничука російською мовою, поетом Володимиром Артюхом, який уже встиг видати дві його книги «Свеча солнца» та «Князь росы» в московських видавництвах. Він також започаткував серію «Украинская поэзия ХХ и ХХІ столетий».
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації