"Для відновлення та перезавантаження": У високогір'ї Буковини військовий відкрив купол для побратимів і волонтерів

У високогірному хуторі Путильщини Чернівецької області військовий Олег Ревега збудував комплекс для відпочинку побратимів. Чоловік вісім років воює й, на його думку, бійцям потрібно відновлюватися. Тому він звів купол з видом на гори, а місцеві жителі готуватимуть бійцям традиційні страви. Крім цього, Олег планує збудувати лазню та спортивний майданчик, а також залучити до роботи купола психологів та реабілітологів. Про це пише Суспільне Чернівці.

"У пріоритеті – поранені бійці"

Олег Ревега воює та волонтерить з 2015 року. Звести купол у горах вирішив ще до початку повномасштабного вторгнення, щоб військові могли приїздити у гори та відновлюватися. Для цього чоловік накопичував гроші, які заробляв за кордоном, а після 24 лютого перераховував на будівництво зарплату, яку отримує як військовий. Також фінансувати роботи допомагала мати Олега, а тато допомагав контролювати будівництво.

"Впродовж усіх цих років спілкування з побратимами, я відчув, що їм це потрібно.. Інколи більше нічого не потрібно – лиш побути наодинці з собою, з таким краєвидом", – каже Олег.

Зараз військовий перебуває в офіційній відпустці. Каже, відпочинок у куполі допоміг йому перезавантажитися після важких боїв на Запорізькому напрямку. Хоче, щоб відновлюватися сюди приїздили військові та волонтери, які потребують відпочинку.

Військовий Олег Ревега
Військовий Олег Ревега. Фото: Суспільне Чернівці

"Першочерговий пріоритет буде для поранених військових, які будуть у реабілітаційній відпустці. Щоб вони могли приїхати сюди на стільки часу, скільки їм буде потрібно для відпочинку та перезавантаження. Завтра сюди приїде дівчина з піхоти, яка отримала поранення внаслідок танкового обстрілу", – розповідає боєць.

Купол для військових відкрили у високогір'ї Путильщини
Купол для військових відкрили у високогір'ї Путильщини. Фото: Суспільне Чернівці

Разом з Олегом у куполі відпочивав його побратим Андрій. Вони знайомі з дитинства, разом були на Майдані, волонтерили, а з початком повномасштабного вторгнення воюють на одному напрямку. Андрій допомагав проєктувати купол та розраховувати потребу у матеріалах.

Для відпочинку військових у куполі облаштували спальню, кухню та ванну. Також є панорамне вікно, з якого видно гори. Батько військового Віктор каже, поблизу куполу хочуть зробити лазню. Крім цього, домовилися з місцевими жителями, щоб військовим готували традиційні гуцульські страви.

"Це просто сила й енергія, що приїздять побратими Олега. Для мене ці люди, як і Олег, – сини", – каже Віктор.

Кухня у куполі
Кухня у куполі. Фото: Ольга Галіцина/Суспільне Чернівці
У куполі є вікно з краєвидом на гори
Фото: Суспільне Чернівці

"Триває суд за земельну ділянку".

До купола ще потрібно провести дорогу та каналізацію. Ділянка, де будують купол, сільськогосподарського призначення, тому подали документи до сільської ради, щоб офіційно оформити роботи як будівництво. Але для цього потрібно вказати дорогу для проїзду. Віктор з сином планують прокласти її, але спершу їм треба відремонтувати частину шляху, яким наразі користується інший сусід.

Батько військового Віктор
Батько військового Віктор. Фото: Фото: Суспільне Чернівці

Купол будують поруч з будинком матері Олега – їй належить земельна ділянка. Віктор розповідає, трохи нижче будинку прокопали каналізаційну яму – це ділянка, за якою вони доглядали. За його словами, сусідка, яка наразі живе в іншій області, заборонила там копати, бо стверджує, що частина землі належить їй.

"З територією нічого не вирішилося. Раніше та ділянка була у власності матері Олега. Зараз ми подали до суду, щоб цю ділянку передали нам. У Путильському районному суді починаються розглядати цю справу", – каже чоловік.

Зараз на відпочинок у куполі військові запрошують своїх побратимів. Олег каже, бійці та волонтери, які хочуть відновитися у горах, можуть контактувати з ним через соціальні мережі. Крім цього, у майбутньому хочуть залучати гроші меценатів, щоб зробити поблизу куполу спортивний майданчик, а також найняти на роботу психологів та реабілітологів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації