Завтра вранці в Україну прибуде нова партія вакцини від коронавірусу AstraZeneca

Нова партія вакцини від коронавірусу AstraZeneca виробництва Південної Кореї прибуде в Україну в п’ятницю, 23 квітня.

Про це НВ повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

За словами головного санлікаря України Віктора Ляшка, 367 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio планують зустріти о 8:45 в міжнародному аеропорту в Борисполі.

Поставка запланована в рамках глобальної ініціативи COVAX.

Поставка препарату очікувалася 22 квітня, але її перенесли до моменту підписання наказу про реєстрацію в Україні вакцини південнокорейського виробництва.

Дози вакцини будуть використовувати в пунктах щеплень згідно дорожньої карти вакцинації.

За словами глави МОЗ Максима Степанова, частина доставленої вакцини піде на введення другої дози тим, хто вже зробив щеплення вакциною AstraZeneca Covishield.

В ефірі телеканалу Україна 24 він нагадав, що вакцини повністю взаємозамінні, просто виробляються на різних майданчиках.

Степанов додав, що другу дозу вакцини почнуть вводити через місяць, з 23 травня.

Вакцинація в Україні:

24 лютого 2021 року в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу препаратом CoviShield, який виготовляють в Індії за ліцензією британських розробників - Оксфордського університету і AstraZeneca.

25 березня в аеропорт Бориспіль прибув літак з першою партією вакцини CoronaVac китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. У партії - 215 тисяч доз вакцини. Всього Україна замовила 1,9 млн доз препарату.

Препарат CoronaVac 10 березня був зареєстрований в Україні . Всесвітня організації охорони здоров'я ще не схвалила китайську вакцину. 13 квітня МОЗ оголосив про початок вакцинації препаратом CoronaVac.

16 квітня в Україну прибула перша партія (117 тисяч доз) вакцини проти коронавірусу Pfizer/BioNTech в рамках глобальної ініціативи COVAX.
Станом на 22 квітня в Україні щеплення отримали понад 491 тисячі осіб, з них п'ять осіб вже вакцинувалися двома дозами.


Коментарі:
Більше новин по темі: