Заступник мера Лесюк обурений, чому хворих на COVID-19 чернівчан везуть в районні лікарні, в той же час як лікарні міста не заповнені. Йому заперечують

НЕВЖЕ? /

Заступник міського голови Чернівців Юрій Лесюк обурений, чому хворих на COVID-19 чернівчан везуть в районні лікарні, в той же час як лікарні міста мають вільні ліжко-місця в достатній кількості. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

В березні поточного року почав стрімко зростати показник захворюваності чернівчан на COVID-19. Разом з тим, збільшилась кількість госпіталізацій хворих в лікарні міста. Загалом міські лікарні можуть розмістити 321 хворого. Станом на 22 березня на стаціонарному лікуванні в лікарнях міста перебуває 286 хворих, з яких 253 мають лабораторно підтверджений діагноз COVID-19. Тобто всі ліжка для хворих на COVID-19 не заповнені, - навів такі дані посадовець.

Він оприлюднив інформацію про ситуацію про ліжко-місцями в лікарнях міста, надану управлінням забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я міської ради. Злідно цих даних, міська лікарня № 1 має 33 вільних ліжка із 166 (заповненість 80%), в тому числі 8 вільних ліжок з кисневою дотацією та 3 вільних місця в реанімаційному відділенні; міська лікарня № 3 має 14 вільних ліжок із 80 (заповненість 83%), в тому числі 2 вільних ліжка з кисневою дотацією, вільних місць в реанімаційному відділенні немає; міська лікарня № 4 – заповнено 72 ліжка із 75 (96%).

Крім того, за словами заступника мера міста, в обласних закладах, які розташовані в місті Чернівці теж є значна кількість вільних місць з киснем: ОКНП «Обласна клінічна лікарня» – 79, КНП ЧО «Перинатальний центр» – 24, КНП ЧО «Психіатрична лікарня» – 24, КНП ЧО «Госпіталь ветеранів війни» – 24 (дані дашборду Чернівецької облдержадміністрації).

Водночас, ми маємо інформацію, що чернівчан госпіталізують у районні лікарні. Зокрема, в Хотинській лікарні лікуються 9 хворих чернівчан, в Герцаївській – 7, в Новоселицькій – 14.

Виникає логічне запитання: для чого везти чернівчан на лікування в районні лікарні, які знаходяться за десятки кілометрів та в яких рівень надання медичної допомоги нижчий впорівнянні з лікарнями, які знаходяться на території міста.

Спробуємо розібратися в ситуації. Хто приймає рішення, куди госпіталізувати хворого?

Прийняття рішення про місце лікування покладене на лікаря «швидкої допомоги» обласного центру екстреної медичної допомоги, який діє згідно клінічного протоколу, затвердженого обласним штабом з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Дане рішення обласного штабу передбачає госпіталізацію в ковідний стаціонар тільки через обласний центр екстреної медичної допомоги. До речі, міські лікарні двічі на день (о 8.00 та 20.00) щодня інформують обласний центр екстреної медичної допомоги щодо наявності вільних місць в міських лікарнях.

Отож, ситуація із лікуванням чернівчан в районних лікарнях є штучно створеною та потребує відповідних уточнень в клінічному протоколі госпіталізації хворих на Covid-19, - зазначив посадовець. 

У коментарях під цим постом виникла перепалка між Юрієм Лесюком та керівником обласного Центру екстренної медичної допомоги Володимиром Єленєвим:


Коментарі:
Більше новин по темі: