Заражена гречка: із РФ в Україну завезли крупу, що викликає астму

До України завезли заражену небезпечним алергеном гречку із Росії. Шкідливий організм – амброзія полинолиста – викликає запалення слизової верхніх дихальних шляхів та напади бронхіальної астми.

Небезпечний вантаж було доставлено до Харкова. Наразі щодо нього застосовані фітосанітарні процедури, повідомляє пресслужба ГУ Держпродспоживслужби у Харківській області, пише Обозреватель.

Яка ситуація з гречкою в Україні

Україна б'є рекорди зі збору гречки. Станом на 23 жовтня аграрії вже намолотили 107 тис. тонн гречаної крупи – за загального прогнозу в 100 тис. тонн.

Збирання врожаю завершено лише у 15 областях. А отже, загальний показник буде ще вищим. Таким чином, дефіциту гречки в Україні не буде.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства сподіваються, що загалом вдасться зібрати понад 110 тис. тонн гречки. Також там повідомляють, що наразі найвищу врожайність зафіксовано у Вінницькій області – 15,9 ц/га.

Загалом наразі в Україні продають гречку 3 типів: дешеву імпортну (переважно з Росії); українську; "елітну" імпортну.

До того ж російська – найбрудніша, в ній багато сміття, залишків від стебел, вона перепалена і гіркувата. Елітна крупа набагато дорожча, ніж українська та російська. Однак вона чистіша та не така підгоріла.


Коментарі:
Більше новин по темі: