З 1 липня на Буковині стартує всеукраїнський проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз»

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) за підтримки Альянсу громадського здоров’я продовжує розширювати географію проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах».

З 1 липня 2022 року до впровадження проєктної діяльності долучається Чернівецька область. Від початку вторгнення Росії в Україну до Буковини переїхали понад 100 тисяч вимушених переселенців зі східних, північних та південних областей, четверта частина з них – діти. Масштабні переміщення, проживання в тісних приміщеннях, брак коштів і теплого одягу, перебої з наданням медичної допомоги, пов’язані із надмірним навантаженням на заклади первинної медико-соціальної допомоги, сприяють поширенню туберкульозу та підвищують ризик інфікування саме для переселенців.

Проєкт пропонує підтримати алгоритми взаємодії між надавачами соціальних послуг та медичними службами з метою виявлення туберкульозу серед осіб і сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, в Чернівецькій, Вижницькій, Сокирянській, Глибоцькій територіальних громадах.

Під час робочої зустрічі, яка відбулася 20 червня 2022 року представники LHSI разом із керівництвом Чернівецького обласного центру соціальних служб та ОКНП «Чернівецький обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» обговорили шляхи створення та в

провадження алгоритмів перенаправлення осіб, які мають симптоми туберкульозу від соціальних служб до медичних закладів для отримання медичних послуг з діагностики захворювання на туберкульоз, погодили клінічні маршрути для дорослих та дітей, спланували першочергові заходи з реалізації проєкту.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації