Як у Чернівецькій обласній лікарні хворі серця «комп’ютеризують» кардіостимуляторами

Іноді трапляється, що внаслідок захворювання та вікових змін, серце перестає працювати належним чином. Це суттєво погіршує життя людини й навіть може призводити до його передчасного завершення. Сучасні медичні технології дозволяють вирішити цю проблему, забезпечити ефективну роботу серця на тривалий період й запобігти раптовим небажаним наслідкам. Про це БукІнфо повідомили в ОКНП Чернівецька обласна клінічна лікарня.

Ресинхронізаційний кардіостимулятор (CRT) встановлюють в ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» - це комп’ютеризований штучний водій ритму серця. Він забезпечує необхідну частоту серцевих скорочень та дає можливість відновити втрачену фізіологічну синхронізацію різних сегментів недужого серця.

Комп’ютеризують хворі серця високопрофесійні лікарі підрозділу інтервенційної кардіології та кардіохірургії нашої лікарні.

Як пояснює начальник підрозділу, лікар-інтервенційний кардіолог, кардіохірург Андрій Лісовенко, встановлення ресинхронізаційного кардіостимулятора – досить складана операція, яка потребує досвіду та майстерності. Багатоетапним також є процес налаштування комп’ютеризованого приладу після операції.

На відміну від звичайного кардіостимулятора, CRT має не два, а три електроди. Один електрод імплантується в нижню праву камеру серця – правий шлуночок, другий – у верхню праву камеру серця – праве передсердя, а також додатковий, третій електрод, який розташовується в лівих відділах серця й дозволяє компенсувати запізнення їхнього скорочення. Відповідно, синхронізує роботу камер серця та допомагає досягти ефективного викиду крові.

Тож після операції скорочення серця вже відстежуються та корегуються високотехнологічним комп’ютерним приладом.

Переваги імплантації бівентрикулярного кардіостимулятора:

- зростає продуктивність серця;
- зменшується виразність хронічної серцевої недостатності;
- знижується ризик раптової серцевої смерті.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації