Як розпізнати серцевий напад. П’ять ранніх симптомів, на які варто звернути увагу

Хвороби серця є основною причиною смерті в усьому світі, тому їх важливо попередити. Нерідко серцевий напад стає несподіванкою, це може привести до раптової смерті. Час — ключовий фактор в успішному лікуванні серцевого нападу. Чим швидше людина отримує медичну допомогу, тим більше шансів зберегти життя і відновити функції серця, пише New Voice.

Безумовно, знання ранніх ознак серцевого нападу може врятувати життя.

Багато людей можуть не знати про ці ознаки або недооцінювати їх серйозність. Ось кілька ранніх ознак, про які варто знати:

Дискомфорт у грудях

Найпоширенішим симптомом є біль або дискомфорт у грудях, який може відчуватися як тиск, стиснення, повнота або біль у центрі грудей. Цей дискомфорт може з’являтися і зникати.

Втома

Відчуття більшої втоми, ніж зазвичай, після виконання простого завдання може свідчити про проблеми зі здоровʼям. Особливо це стосується жінок, незвичайна втома може виникнути під час серцевого нападу або за кілька днів до нього.
Згідно з американським опитуванням за участю 515 жінок, які пережили серцевий напад, вони найчастіше відчували втому (70,7%) порушення сну — 47,8% задишку — 42,1%, і лише 29,7% повідомили про дискомфорт у грудях.

Задишка

Це відчуття, ніби ви не можете отримати достатньо повітря в легені. Іноді воно може відбуватися навіть без дискомфорту в грудях.

Біль у животі

Часто люди плутають біль у шлунку, який сигналізує про серцевий напад, з печією, або виразкою шлунка.

Дехто може відчувати сильний тиск у животі, ніби слон сидить на животі.

Холодний піт

Нервовий холодний піт є поширеним явищем який сигналізує про порушення в організмі. Це більше схоже на потовиділення, пов’язане зі стресом, ніж на потовиділення від тренувань або на вулиці в спеку.

Якщо ви або хтось інший відчуваєте симптоми, які можуть вказувати на серцевий напад, важливо діяти швидко.

Американська кардіологічна асоціація рекомендує викликати екстрену допомогу протягом 5 хвилин після початку симптомів. Швидке лікування має вирішальне значення, щоб мінімізувати пошкодження серця та збільшення шансів на виживання.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації