Вчені заявили про новий штам COVID-19, який підвищує летальність серед літніх людей на 62-82%

Вчені з США виявили новий штам коронавірусу Йота, або B.1.526. Він може підвищити рівень смертності від інфекції на 62-82% серед літніх людей.

Дослідження опублікували на медичному порталі medrxiv.org. Зазначається, що цей варіант COVID-19 має значно вищу трансмісивність і потенціал імунного вислизування, ніж раніше циркулюючі варіанти, пише Обозреватель.

Лабораторні дослідження показали, що цей варіант помірно стійкий до нейтралізації терапевтичними моноклональними антитілами і антитілами, індукованими вакциною або інфекцією.

Швидкість передачі варіанту B.1.526 на 15-25% вища, ніж у раніше поширених штамів. Ба більше, дані показали, що цей варіант може викликати проривні інфекції у 0-10% населення.

Штам Йота збільшує смертність від інфекції на 46%, 82% і 62% у осіб у віці 45-64 роки, 65-74 роки і старших за 75 років відповідно.

Вперше штам Йота виявили у жителя Нью-Йорка в листопаді 2020 року. Пізніше цей варіант зафіксували у всіх 52 штатах США, а також у 27 країнах світу.

Штамів коронавірусу існує тисячі. Але "значущими" з усіх них наразі визнані шість: Кластер 5, Альфа, Бета, Гамма, Лінія B.1.525 і Дельта. Чотири з цих штамів Всесвітня організація охорони здоров'я визнала "такими, що викликають заклопотаність".

Водночас, Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що штам «Йота» є менш небезпечним, ніж інший варіант коронавірусу під назвою «Дельта». Попередні дослідження вказують на те, що «Йота» не викликає серйозного захворювання. Про це повідомила під час брифінгу в Женеві експертка ВООЗ Марія Ван Керхове.

«Попередні дані, отримані з Нью-Йорка, свідчать про те, що цей варіант («Йота», – ред.) не призводить до більш тяжкого захворювання та не призводить до більш серйозного спалаху заражень», – сказала вона.

Експертка ВООЗ додала, що у районах США, де більшість випадків були пов'язані з «Йотою», вже починає домінувати штам «Дельта».

«Таким чином, варіант «Дельта», здається, переважає над варіантом «Йота», – резюмувала Ван Керхове.

Нагадаємо, в США виявили новий небезпечний штам коронавірусу з високою летальністю. Повідомлялося, що штам, названий «Йота», має летальність до 82%.


Коментарі:
Більше новин по темі: