Вчені: ризик потрапити до лікарні з "омікроном" нижче, ніж із "дельтою"

Новий варіант коронавірусу "омікрон" несе на 80 відсотків меншу небезпеку госпіталізації, ніж штами цієї інфекції, що поширилися раніше. Про це пише Bloomberg із посиланням на результати дослідження, проведеного у ПАР Національним інститутом інфекційних захворювань.

При цьому вчені відзначають, що остаточні висновки про меншу небезпеку "омікрону", який рідше може призводити до тяжкого перебігу хвороби, поки що робити рано. Це пов'язано з тим, що вплив попереднього штаму "дельта" вивчався протягом семи місяців, а "омікрону" - лише два місяці. Вчені також припустили, що до листопада у жителів ПАР сформувався стійкіший імунітет до коронавірусної інфекції, і це також могло вплинути на результати дослідження.

У середині грудня МОЗ ПАР повідомило, що госпіталізація знадобилася лише 1,7 відсотків людей, які захворіли на COVID-19. Під час попередньої хвилі, коли домінуючим був "дельта"-штам, за підсумками двох тижнів госпіталізували 19 відсотків хворих.

Про те, що можливість госпіталізації при зараженні "омікроном" значно нижча, ніж при інфікуванні штамом "дельта", йдеться і в дослідженнях британських учених, повідомляє Бі-бі-сі.

За даними одного з досліджень, проведеного в Імперському коледжі Лондона, ризик потрапити до лікарні з "омікроном" нижче на 20-25 відсотків, а залишитися там більш ніж на одну ніч - на 40-45 відсотків.

Федеральний регулятор США – Адміністрація з контролю за продовольством та медикаментами (FDA) – видав дозвіл на використання за екстреним протоколом препарату для лікування COVID-19. Таким чином, Paxlovid у таблетках, створений компанією Pfizer, стане першим препаратом, який може бути використаний для лікування коронавірусної інфекції в домашніх умовах.

Таблетки препарату Paxlovid для лікування коронавірусної інфекції. Фото REUTERS

На клінічних випробуваннях він продемонстрував 90-відсоткову ефективність у запобіганні госпіталізаціям та смертям пацієнтів із групи ризику. Згідно із заявою компанії Pfizer, Paxlovid ефективний і проти штаму "омікрон".

Згідно з щотижневим звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я, випадки зараження штамом "омікрон" зареєстровані у 106 країнах світу. Кількість заражених новим штамом коронавірусу подвоюється кожні два-три дні через його здатність "вкрай швидко" поширюватися. У Великій Британії, Данії та Португалії він уже став домінуючим і, швидше за все, переважатиме на всьому європейському континенті за кілька тижнів.

Влада європейських країн продовжує посилювати заходи у зв'язку зі зростанням заражень "омікроном". У Бельгії з неділі буде закрито розважальні заклади, а влада Іспанії прийняла рішення знову ввести обов'язкове носіння масок на вулиці, яке було скасовано у червні цього року. У Британії, де кількість інфікованих перевищила рекордні 100 тисяч, влада поки що вирішила не вводити локдаун на Різдво, але не виключає посилення заходів після нього.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації