В Україну прибуло 60 тисяч курсів COVID-препарату Молнупіравір: що відомо про ліки

6 лютого, в Україну прибуло 60 тисяч курсів препарату Молнупіравір. Найближчим часом МОЗ розподілить ліки та відправить їх у регіони. Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, пише 24 канал.

За його словами, до квітня 2022 року в Україну надійде ще 240 тисяч курсів препарату. Роботу над контрактуванням Молнупіравіру ми почали ще у листопаді, під час підготовки до чергової хвилі COVID-19. Зараз ці ліки допоможуть нам у боротьбі з хворобою та збережуть життя пацієнтам із груп ризику, – написав очільник міністерства.

Що відомо про Молнупіравір

Це пігулки, які виробляє компанія Merck Sharp & Dohme. Оскільки препарат зручний у зберіганні, його легко транспортувати.

Молнупіравір вже дозволили для екстреного застосування у США, ЄС, Японії, Великій Британії та інших країнах.

Як діє Молнупіравір

Це противірусний препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу SARS-CoV-2 для відтворення генетичного коду. Блокування цього ферменту запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу COVID-19.

Препарат можна призначати для лікування дорослих з COVID-19, які не потребують додаткового кисню і мають підвищений ризик розвитку важкої форми COVID-19. Молнупіравір слід призначати якомога швидше після діагностики коронавірусу і впродовж 5 днів після початку симптомів.

Текст публікації Віктора Ляшка у Фейсбуці:

"Сьогодні в Україну прибуло 60 тис. курсів препарату "Молнупіравір", призначеного для лікування COVID-19.
Виробником препарату є американська фармацевтична компанія Merck Sharp & Dohme.

Роботу над контрактуванням "Молнупіравіру" ми почали ще у листопаді, під час підготовки до чергової хвилі COVID-19. Зараз ці ліки допоможуть нам у боротьбі з хворобою та збережуть життя пацієнтам із груп ризику.
Найближчим часом Міністерство охорони здоров'я розподілить ліки та відправить їх у регіони. До квітня 2022 року в Україну надійде ще 240 тис. курсів препарату.

Що це за препарат? "Молнупіравір" – це противірусний препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, чим запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання і його зручно приймати. Зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах".


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації