В Україні майже 300 тисяч людей живуть з ВІЛ. Як на Буковині пройшов тиждень тестування на ВІЛ?

У світі понад 37 мільйонів людей живуть з ВІЛ. І майже 6 мільйонів з них не знають, що мають вірус. Тестування допомагає виявляти збудника та вчасно розпочати лікування.

З 20 по 26 листопада одночасно на п'яти континентах у понад 40 країнах світу пройшов Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Щороку українська медична спільнота приєднується до ініціативи. Лікарі та лікарки заохочують людей перевіряти свій імунний статус. Це звичайна турбота про себе та людей довкола. А також можливість вчасно розпочати лікування, якщо тест на ВІЛ виявився позитивний.

Традиційно громадська спілка «Твій сімейний лікар» за підтримки Центру громадського здоров’я України, «100% життя» — Мережа ЛЖВ, Coalition PLUS та HealthLink об'єднали 36 лікарів і лікарок з 12 областей України, серед них медики й медикині з Чернівецької області, які протягом тижня тестували людей на ВІЛ.

Медики та медикині надихали свої спільноти власним прикладом. І також тестувались, аби показати, що ВІЛ стосується кожного і кожної. Він не обирає за статусом, статтю та расою. Людина може жити з ВІЛ роками й не знати цього. Ось чому тестування надважливе для усіх. Ви також можете протестуватись на ВІЛ вже сьогодні. Це можна зробити безоплатно у свого сімейного лікаря чи лікарки, або ж у пунктах тестування на ВІЛ та кабінетах «Довіри». Подбайте про себе. Ви та ваше здоров’я — важливі.

Як пройшов тиждень тестування на Буковині

Ольга Піліховська, Чернівці, Міська поліклініка №1

Я і до тижня тестування радила людям робити тест на ВІЛ. Це обов’язкова процедура, особливо для людей, що мають показання до цього. З 20–26 листопада охочих протестуватись було чимало. Звісно, тому що тиждень присвячений цьому. Мої колеги зі всієї області радили пацієнтам та пацієнткам зробити тест. Навіть медики та медикині самі тестувались, аби дізнатись свій статус. Я бачила у соціальних мережах, що мої колеги й колежанки запрошували людей на безоплатні тести навіть у маленьких селах області. Це важливо. Адже ВІЛ може бути у будь-кого, а виявити його вчасно — це, перш за все, допомога, аби якомога швидше почати лікування, щоб ВІЛ не перейшов у розгорнуті стадії СНІДу. Тестуватись на ВІЛ щороку — це важливо.

ВІЛ та Україна. Що потрібно знати?

В Україні майже 300 тисяч людей живуть з ВІЛ. Половина з них дізнаються про свій статус вже у розгорнутих станах хвороби, коли ВІЛ переходить у СНІД та подолати його вже неможливо. Україна й досі має високий рівень поширення ВІЛ і знаходиться на другому місці у Східній Європі. Водночас медична система може протистояти вірусу й допоможе зберегти комфортне життя людей з ВІЛ.

Найперше — це тестування. Ви можете безоплатно протестуватись у сімейного лікаря чи лікарки, або ж обирайте найближчий заклад за цим посиланням, де також можна безоплатно обстежитись на ВІЛ. Якщо результат тесту виявиться позитивний — це не вирок. Ви можете прожити довге, повноцінне життя, якщо лікуватиметесь антиретровірусною терапією. Вона пригнічує розмноження ВІЛ в організмі та відновлює функції імунної системи. Сьогодні в Україні сотні тисяч людей приймають АРТ. Антиретровірусні препарати повністю забезпечує держава. Для усіх українців й українок вони безоплатні.

Не відкладайте тестування на ВІЛ. Протестуйтесь і збережіть своє життя вже сьогодні. Якщо у вас виявили ВІЛ — будьте прискіпливими до свого здоров'я. Любіть себе у різних станах. Отримуйте безоплатну терапію проти ВІЛ і живіть далі повноцінне життя.

«Тиждень тестування на ВІЛ 2023» реалізується громадською спілкою «Твій сімейний лікар» за підтримки Центру громадського здоров’я України, «100% життя» — Мережа ЛЖВ, Coalition PLUS та HealthLink.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації