В обласній клінічній лікарні почали робити унікальні операції грижі без розрізів

В обласній лікарні запроваджено нову малотравматичну методику оперування гриж живота з використанням сучасних імплантів. Грижа або кила черевної стінки – це патологічний стан, при якому внутрішні органи виходять за межі черевної порожнини через дефект м’язів черевної стінки. На сьогоднішній день є однією з найбільш поширених хірургічних патологій.

Абдомінальні грижі можуть досягати до 10 см в діаметрі і більше, інколи поєднується з діастазом (розтягуванням) внутрішніх країв м’язів черевної стінки, повідомляє ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" на своїй сторінці у Фейсбук.

Клінічно грижі приносять чимало дискомфорту та впливають на якість життя пацієнта, обмежуючу повноцінний рух, знижуючи працездатність, крім того- імовірність розвитку загрозливих станів при даній патології є і залишається високою.

Небезпека полягає в тому, що дані грижі мають властивість защемлюватись, в результаті чого орган чи його частина, затиснута м’язами черевної порожнини, перестає адекватно кровопостачатись, внаслідок чого розвивається ішемія тканин, некроз, у важких випадках ситуація услкаднюється перитонітом. Якщо защемленим вмістом є кишкові петлі, виникає ризик розвитку кишкової непрохідності. Всі ці стани є загрозою для життя людини і потребують невідкладного оперативного втручання.

Оскільки консервативного лікування гриж не існує, чекати розвитку невідкладного стану не варто та невиправдано. Планове малотравматичне оперативне втручання мінімізує ризики післяопераційних ускладнень, зменшує період реабілітації та дозволяє швидко повернутись до повноцінного життя.

З листопада в ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" високоспеціалізованими фахівцями хірургічного підрозділу та співробіниками кафедри хірургії №1 Буковинський державний медичний університет запроваджено нову малотравматичну методику оперування абдомінальних та пахових гриж - лапароскопічні інтраперитонеальні операції (IPOM).

Суть методики полягає в тому, що операція здійснюється через 2-3 проколи в животі. Через ці проколи хірурги вводять лапароскопічні інструменти, ліквідують грижовий дефект, виконують ушивання м’язів і встановлюють спеціальний сучасний сітчастий імплант, який захищає шви, внутрішні органи і надійно запобігає в майбутньому рецидиву захворювання.

Даний імплант абсолютно безпечний для пацієнта, є продуктом сучасних медичних технологій – він покритий спеціальним гідрогелевим покриттям, яке запобігає спаюванню із внутрішніми органами. Еластичність, відтворена за фізіологічним принципом, дозволяє пацієнту жити повноцінним життям, виконувати активну фізичну працю.

ПЕРЕВАГИ МЕТОДИКИ:

- мінімалізація оперативного доступу (втручання виконується через 2-3 проколи);

- чудовий косметичний та функціональний ефекти;

- суттєве зменшення болю або його повна відсутність;

- активізація пацієнта в день операції;

- швидке одужання - скорочення перебування у лікарні до 1-2 діб.

Перші лапароскопічні інтраперитонеальні операції (IPOM) виконали лікарі-хірурги ОКЛ: начальник хірургічного підрозділу А. Тюєв, лікарі підрозділу О. Рудой, О. Панкевич та доценти кафедри хірургії №1 БДМУ В. Андрієць, М. Гресько.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації