Усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19 взаємозамінні - МОЗ
Людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках, - йдеться у повідомленні Центру громадського здоров'я МОЗ України.
Вакцина AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними, пояснили в НТГЕІ.
Проте експерти попереджають, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад, мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність і вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення.
Міністерство охорони здоров’я гарантує, що вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде в достатній кількості та доступною.
-
Ходять чутки, що деякі люди хочуть щепитися Pfizer. Ми скасували дозвіл на вакцинацію публічних осіб поза чергою, - Степанов
-
Щеплення вакциною Pfizer проти COVID-19 розпочнеться в Україні 18 квітня
-
Лікарка-інфекціоністка з Чернівців Ольга Кобевко: Медиків змушували страхуватися за рахунок власних зарплат
-
Перша партія вакцини Pfizer виїхала з Бельгії та вже зранку буде в Україні - Степанов
-
Китайська вакцина CoronaVac прибула на Буковину
-
Країни ЄС офіційно домовились до літа запровадити Covid-паспорти