У Сторожинці чоловік знепритомнів після вакцинації проти COVID-19: медики кажуть, що це "вегетативна реакція"

У Чернівецькій області після вакцинації проти коронавірусу знепритомнів 51-річний чоловік.

Як повідомила molbuk.ua заступниця директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марія Поліщук, це сталося вчора в пункті імунізації в Сторожинці.

Медики надали допомогу чоловікові – після цього випадку його госпіталізували в місцеву лікарню. Лікарі заперечили, що в чоловіка стався анафілактичний шок.

"Чоловік вийшов, чекав 20 хвилин. Стояв на спеці і багато палив. І раптом почав втрачати свідомість. На місце прибули медики "екстренки", які відвезли його в Сторожинецьку лікарню", – повідомила Поліщук.

За словами посадовиці, інформацію про цей випадок оперативно передали до департаменту охорони здоров’я ОДА, посадовці якого постійно спілкувалися із лікарем та бригадою, що проводила вакцинацію.

"Я запитувала реаніматологів, у чому проблема. Вони сказали, що не бачать алергічної реакції. Це називається "вегетативна реакція". Таке буває в людей, і тут нічого ми зробити не можемо...", – додала заступниця керівника департаменту.

Марія Поліщук додала, що порадила медикам упродовж доби спостерігати за пацієнтом.

"Просила, щоб лікарі до ранку дивилися за ним – чи дійсно є реакція, чи її немає. Чи це алергічна, чи анафілактична. Але жодних ознак у нього, на щастя, так і не проявилося", – сказала Марія Поліщук.

Посадовиця додала, що, якби у чоловіка був анафілактичний шок, то він "себе би не почував так добре на ранок, і не зміг би піти додому".

"У разі анафілактичного шоку йому би ставало гірше, були б якісь прояви, набряки, наслідки після перенесеної реакції. Але він себе зараз почуває адекватно і нормально. Насправді він вже через годину себе нормально почував", – сказала М. Поліщук.

За словами посадовиці, від початку вакцинації проти коронавірусу це другий випадок на Буковині, коли людина після щеплення зазнала таких побічних дій.

"За цей час у нас схожий випадок був у міській поліклініці №1 Чернівців. Вони так само викликали "екстренку", відправили хворого в кардіодиспансер. Виявилося, що в чоловіка була ішемічна хвороба. Він пролежав у лікарні 2-3 дні, більше жодних негативних проявів у нього не було", – сказала Поліщук.


Коментарі:
Більше новин по темі: