У реанімації Кіцманської лікарні всі пацієнти не вакциновані. Репортаж з "червоної зони"

«Киснева станція не припиняє роботу ні на секунду, кріоциліндри постійно на максимумі». Це перше, що зауважує генеральний директор КНП "Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування" Володимир Хромюк, розповідаючи про лікування хворих на COVID-19.

Для недужих із коронавірусом тут розгорнули 119 ліжок, 98 із них нині вже зайняті пацієнтами, усі вони потребують кисневої підтримки, пише пресслужба Чернівецької ОДА.

«Люди просто задихаються. Комусь кисень потрібен періодично, а декому мусимо подавати постійно. Наприклад, у інтенсивній терапії мали випадки, коли пацієнтам необхідно було по 30 літрів кисню на хвилину. Щоб забезпечити такий об’єм, мусили підключати недужих одразу до двох стаціонарних точок доступу до кисню. Тільки тоді у них покращувалася сатурація», – розповів Володимир Хромюк.

За словами генерального директора, особливістю осінньої хвилі захворюваності також є те, що стан пацієнтів дуже швидко може погіршуватися. Крім того, із вересня значно зросла смертність, причому найбільше серед недужих, старших за 70 років. 65% від усіх померлих – люди поважного віку.

Одиниці із тих, хто перебував у Кіцманській лікарні, імунізувалися від COVID-19. Так, за словами Володимира Хромюка, із початку літа і до кінця вересня тут лікувалися близько 170 недужих, і лише 6 із них були вакцинованими. Усі пацієнти реанімації зараз – не щеплені.

Фоторепортаж з "червоної зони" Mаксима Козменка.


Коментарі:
Більше новин по темі: