У Норвегії зафіксували новий варіант штаму Дельта: вчені оцінили загрозу

Дослідники Національного інституту охорони здоров'я в Норвегії виявили новий варіант штаму Дельта. Він не позиціонується як більш небезпечний, ніж первинний варіант, і, як запевняють вчені, вакцини проти нього працюють добре.

Вперше дослідники виявили новий тип штаму Дельта влітку. З того часу він з'явився у багатьох місцях країни та отримав власну міжнародну категоризацію. Про це повідомляє Обозреватель з посиланням на норвезьке видання NRK.

Старший науковий співробітник Національного інституту охорони здоров'я Олав Хунгнес не вважає новий тип Дельти більш заразним, ніж звичайна версія. Також вчені впевнені, що немає причин для занепокоєння щодо ефективності вакцин проти цього варіанта вірусу.

Дослідники вважають, що "норвезький" варіант може дати їм унікальні можливості, зокрема, спостерігати за тим, як розвивається та мутує коронавірусна інфекція. Крім того, вчені також вивчають вплив карантинних обмежень на вірус шляхом вивчення нових варіацій та штамів.

До речі, варіант коронавірусу Дельта, який нині активно циркулює в Україні, більш агресивний і не зовсім схожий на початковий COVID-19. Інфіковані часто плутають його із застудою чи ГРВІ.

Крім того, відомий у Львові лікар та радник мера з медичних питань Тарас Жиравецький заявив, що коронавірус у штамі Дельта проявляється в організмі значно раніше, ніж перші мутації СOVID-19. Найбільш помітним симптомом є характерні стрибки температури, що може стрибати до перших восьми днів.

Уряд виділив 67,5 мільйонів для виявлення штаму "Дельта" в регіонах

Кабінет міністрів виділив 67,5 млн гривень для виявлення штаму коронавірусу "Дельта" регіональним центрам контролю і профілактики захворювань МОЗ.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Таке рішення прийняли під час позачергового засідання 15 листопада з метою виконання протокольного доручення засідання РНБО.

"Кошти будуть направлені на закупівлю 4 500 наборів тест-систем, що дозволить провести 450 тис досліджень для ідентифікації штаму "Дельта". У середньому йдеться про 150 тисяч досліджень на місяць", - пояснили в МОЗ.

"Раніше Центр громадського здоров'я вже отримав набори для ідентифікації штаму Delta SARS-CoV-2. У рамках здійснення рутинного епіднагляду за COVID-19, щотижнево з усіх регіонів України до ЦГЗ надходять зразки для ідентифікації вказаного штаму.

Проте, для більш ефективного контролю за епідемічною ситуацією виникла потреба забезпечити виявлення штаму на регіональних рівнях", - додали у відомстві.

Кошти перерозподілили з програми "Заходи, пов'язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації