У МОЗ розповіли, коли дозволять українцям робити бустерне щеплення від COVID-19
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Україні поки що не планують вводити бустерну вакцинацію від COVID-19. У відомстві наголосили, що для початку необхідно вакцинувати двома дозами щонайменше половину населення країни.
Ляшко нагадав, що вакцинальна кампанія в Україні розпочалася в лютому 2021 року і лише у квітні люди почали отримувати другі дози. Про це міністр сказав на пресконференції в Харкові, повідомляє Укрінформ.
За словами міністра охорони здоров'я, в Україні лише 42% дорослого населення країни отримало перші дози щеплення, а пройшли повний курс вакцинації ще менше людей. Водночас Ляшко нагадав про думку Всесвітньої організації охорони здоров'я, де також заявили про передчасність введення бустерних доз.
Він зазначив, що бустерна доза вакцини дає найкращий захист від коронавірусної інфекції лише одній людині. У МОЗ же в пріоритеті – захистити від COVID-19 якнайбільше населення та забезпечити доступ до перших двох доз вакцини всім українцям.

Водночас, Міністерство охорони здоров’я України до 2023 року продовжило контракт із фармацевтичною компанією Pfizer на постачання її вакцини проти COVID-19. Згідно з ним, щорічно країна отримуватиме по 25 мільйонів доз препарату.
Про це на брифінгу 23 листопада повідомив очільник МОЗ Віктор Ляшко. Захід транслювався онлайн на Facebook-сторінці відомства.
За словами міністра, документ між сторонами було підписано на 2022-2023 роки, у ньому прописано чіткі терміни постачання партій вакцини. "Протягом цього часу Україна отримуватиме по 25 млн доз щорічно", – наголосив він.
Зазначається, що препарат використовуватимуть для щеплень за відповідними рекомендаціями української Національної техгрупи експертів із питань імунізації.
Нагадаємо, у Всесвітній організації охорони здоров'я засудили широке застосування бустерних доз та щеплення дітей від коронавірусу. У ВООЗ вважають, що немає сенсу робити третє щеплення здоровим людям, коли в деяких бідних країнах населення не отримало навіть одного уколу.
Нагадаємо, головний лікар-інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська зазначила, що бустерна доза необхідна лише тим людям, які мають імунодефіцит. Щодо здорових, то, за її словами, достовірних даних про користь бустерного щеплення немає.
-
Німці б'ють на сполох: Варіація дуже заразного штаму коронавірусу Omicron швидко поширюється у Європі
-
The Economist не виключає найближчим часом нову світову пандемію
-
На Буковині стрімко зростає захворюваність на ГРВІ. Лише за тиждень госпіталізували 63 людини з них 30 дітей
-
На Буковині підтвердили один випадок метапневмовірусу
-
Результати розслідування по COVID-19. Коронавірус з’явився в лабораторії у китайському Ухані, пандемія сталася через витік — Конгрес США
-
На Буковині за два тижні від Covid померло четверо людей - з них ніхто не був щеплений