У МОЗ повідомили, чи будуть вводити обов'язкову вакцинацію для українців

Міністерство охорони здоров'я України поки не бачить потреби зобов’язувати громадян вакцинуватися від коронавірусу. Наразі більшість дорослого населення країни готові зробити щеплення добровільно.

Про це розповів в інтерв'ю РБК-Україна глава МОЗ Віктор Ляшко. За його словами, відомство робить усе можливе, щоб кожен охочий зміг отримати вакцину, адже це "пріоритет номер один".

За оцінками міністерства, 60% дорослих українців мають бажання зробити щеплення добровільно і безоплатно.

Ляшко зазначив, що наразі необхідно повністю забезпечити населення вакцинами і розширити кількість пунктів щеплення, а вже потім переконувати зробити щеплення всіх, хто цього потребує.

"Я як міністр охорони здоров'я зацікавлений у тому, щоби люди були здорові, а лікарні були пусті... Я докладаю всіх зусиль для того, щоб українці могли й хотіли вакцинуватися", – додав він.

Раніше Ляшко припустив, що восени Україна повернеться до локдауну через новий спалах коронавірусу. Але МОЗ намагається зробити все, щоб жорстких карантинних обмежень не було.

Він звернувся до людей, старших за 60 років, із закликом піти і зробити щеплення. Якщо ця вікова група буде вакцинована хоча б на 80%, то потенційне зростання кількості випадків COVID-19 для системи охорони здоров'я буде некритичним.

За даними міністра, саме люди старшого і похилого віку найчастіше інфікувалися і мали негативні наслідки для здоров'я, також серед них було зареєстровано найбільшу кількість летальних випадків.


Коментарі:
Більше новин по темі: