У Чернівецькій області цього року зафіксовано дев’ять випадків хвороби Лайма

"Цього року за результатами досліджень із 92 кліщів, зібраних у природі, в 13 виявлено борелії – збудника цієї хвороби. З 32 кліщів, знятих із людей, у восьми виявлено збудника хвороби Лайма. Наразі в області за чотири місяці зареєстровано дев’ять випадків хвороби Лайма у дорослих та у двох дітей", - зазначив Юрій Падурару.

"Від ретельності огляду залежить ваше здоров’я. Простий огляд має стати звичкою. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через два-три дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах", – зауважує Юрій Падурару.

Як повідомляє Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб, не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань, однак їхні укуси можуть загрожувати виникненням небезпечних інфекційних хвороб, зокрема хвороби Лайма, кліщового вірусного енцефаліту.

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота в тілі, млявість. Одразу зверніться до лікаря. У травмпункті вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій. Якщо не пролікуватися на ранній стадії, хвороба може призвести до уражень шкіри, суглобів, м’язів, нервової й серцево-судинної системи і навіть до інвалідності.

Здати кліща на дослідження виявлення борелій та оцінку ступеня індивідуальної інфікованості кліща можна у ДУ "Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" за адресою: м. Чернівці, вул. Гакмана, 7 тел. (0372) 55 16 17. Вартість дослідження 79 грн.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації