У Чернівцях зменшується кількість нових випадків захворювання на коронавірус, - Наталя Калмикова

В Чернівцях зменшується кількість хворих на COVID-19. Про це під час конференції повідомила начальниця міського управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я Наталія Калмикова.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Чернівецька міська рада.

8 квітня відбулась пресконференція заступника Чернівецького міського голови Юрія Лесюка та начальниці міського управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я Наталії Калмикової. Зокрема розмовляли про заповненість ліжок в міських лікарнях, вакцинацію та ситуацію з коронавірусом в місті.

Фото пресслужби Ратуші

«Ситуація дійсно трішечки вирівнюється. За минулу добу виявлено 140 позитивних випадків. Така ж приблизно кількість була протягом тижня. Є надія, але, звичайно, розслаблятись ми не збираємось», – зазначила Наталія Калмикова.

«Будь-яка епідемія має три складові: зростання, плато (стабілізація) і зниження. Ми знаходимось на третьому етапі. Можемо говорити про те, що показники в 2,5 рази нижчі ніж були три тижні тому,» – розповів Юрій Лесюк.

Також пан Юрій зазначив, що всього в місті є 315 ліжок для пацієнтів з Covid-19, з яких зайнято 259. На кисневій дотації перебуває 218 людей. На даний час, вільними залишається 20 ліжок, які обладнані системою централізованої подачі кисню.

На прес-конференції також йшлося про хід вакцинації у Чернівцях.

За словами пані Наталії вакцинація першого етапу у місті здійснюється на двох платформах: - виїзні вакцинальні бригади в організовані медичні колективи території обласного центру, до якої залучено 4 бригади (дві – від міської поліклініки №2, від міської поліклініки №3 та ЦПМСД «Садгора»); - місцева лікарня №3, яка з 29 березня розпочали роботу на пунктах щеплень, на базі поліклінічних закладів міста та Центрів первинної медичної допомоги.

Фото пресслужби Ратуші

«Пріоритетна цільова група для щеплень ІІ етапу – це особи старші 80 років. Таких, за даними – 6 816 осіб. Попередню згоду на вакцинацію надали 365 осіб. Наступні цільові групи – освітяни. За попередніми даними, 277 працівників дошкільних закладів та 630 працівників шкіл. Розпочнеться вакцинація освітян з працівників дитячих садочків,» - зазначила Наталія Калмикова.

Вона нагадала, що записатись на вакцинацію можна через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія) та у закладах охорони здоров’я (реєстратура закладу, сімейний лікар, або вебпортал МІС).


Коментарі:
Більше новин по темі: