Тест на вагітність: сучасний метод діагностики у домашніх умовах

Кожна жінка сьогодні з легкістю може самостійно визначити чи вагітна вона і зробити це у комфортних умовах.

Для того, щоб купити тест на вагітність, не обов'язково відвідувати аптеку, – достатньо перейти за посиланням https://makeup.com.ua/ua/categorys/1267252/ на сайт мультирегіонального інтернет-магазину MAKEUP. У його каталозі представлені різні варіанти:

Паперові смужки (стрип-тест). Найпростіший, доступний за ціною варіант. Для виконання аналізу необхідна прозора місткість і ранкова сеча. Смужка поміщається у рідину до зазначеного рівня (спеціальна мітка) на кілька секунд (зазвичай не більше 10). Потім потрібно почекати 3-10 хвилин. Одна смужка – результат негативний, а дві – позитивний.

Планшетні. Фактично, це дещо вдосконалений стрип-тест. Паперова смужка поміщена у пластиковий корпус. Модель має спеціальний отвір, в який потрібно капнути ранкову сечу за допомогою піпетки (входить у комплект).

Струменеві. За формою схожі на олівець. Мають високу чутливість і можуть застосовуватися у будь-який час доби, а не тільки вранці. Попередньо знімаємо ковпачок і закріплюємо його на зворотному боці виробу, а потім підставляємо олівець під струмінь сечі приблизно на 10 секунд.

Цифрові. За формою нагадують струменеві, але замість зон для контролю й тестування є спеціальний дисплей, на якому зображається відповідь.

Всі моделі мають тільки конструктивні відмінності, але принцип їхньої дії однаковий. Вони покриті хімічним індикатором, який вступає у реакцію з хоріонічним гонадотропіном людини (ХГЛ), що виробляється на 6-8-й день після запліднення. ХГЛ виділяється ворсинками ембріона з періоду прикріплення заплідненої яйцеклітини до стінки матки.

Перевірка у домашніх умовах може виконуватися вже у перший день затримки місячних або приблизно через 2 (мінімум 1,5) тижні після передбачуваного зачаття. Виробники стверджують, що можлива похибка такої перевірки становить не більше 1%. Але гінекологи рекомендують виконувати дослідження двічі. Якщо 2 рази поспіль ви отримали позитивний результат, слід звернутися до профільного фахівця, щоб виключити позаматкову вагітність.

Причини можливих помилок

Деякі жінки у перші дні затримки відправляються до гінеколога, щоб підтвердити або спростувати своє особливе становище. Та навіть ретельний огляд не завжди може виявити вагітність на ранній стадії, тому починаємо з домашніх тестів. Але буває, що такий скринінг навіть при повному дотриманні всіх правил видає псевдопозитивний або псевдонегативний результат. Розглянемо, які ж саме причини можуть викликати подібні помилки.

Хибнопозитивний висновок можливий у післяпологовий період (3-4 тижні після пологів), а також при різних патологіях, після перенесеного викидня або аборту. Помилкові негативні висоновки можуть бути пов'язані із загрозою викидня, а також з прийманням сечогінних препаратів і вживанням харчів з подібною дією (наприклад, кавуна).

Термін придатності не перевищує 2 роки, а зберігати такі вироби треба при температурі 2-28°С. Розкривати пакування слід тільки безпосередньо перед використанням. Якщо ви випадково доторкнулись до реакційної зони, на правильний результат не варто розраховувати.

Важливо зважати й на власний психоемоційний стан. Настання вагітності може бути радісною, довгоочікуваною, бажаною або несподіваною подією. Деякі жінки, перебуваючи у стані крайнього збудження, можуть видавати бажане за дійсне – бачить 2 смужки там, де їх зовсім немає. Тому у деяких випадках для оцінки зображення варто запросити чоловіка, подругу, сестру. Іноді друга смужка дуже бліда, але такий висновок також вважається позитивним. Та він може свідчити про позаматкову або завмерлу вагітність.

Важливою практичною характеристикою є рівень чутливості. Цей показник вимірюється у мМО/мл і відповідає мінімальному рівню ХГЛ, на який він здатний реагувати. Чим нижче цифри, зазначені на етикетці, тим точніше буде дослідження. Як правило, більшість смужок мають чутливість 20-25 мМО/мл і здатні розпізнати особливий стан не раніше, ніж через 1-2 дні після затримки місячних. Є варіанти (10 мМО/мл), які діють на ранніх термінах і здатні встановити правильні результати через 7 днів після зачаття. Чутливість тестів має значення тільки при ранній діагностиці. При затримці менструації на 5-7 днів можна використовувати будь-які варіанти.

Отже, тести на вагітність – це найпростіший спосіб дослідження, який дозволяє отримати результат на самих ранніх термінах.

Альтернативою такому дослідженню може бути аналіз крові на ХГЛ, який виконується у лабораторних умовах. Всілякі народні методики з кип'ятінням сечі, застосуванням соди, йоду або марганцівки не дають правильного результату*.

* рекламна стаття


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації