Сідляр Осачуку: Кисень, який виробляє наш Машзавод, потрібний не для заробітку, а для рятування сотень життів українців...

Чернівецький машинобудівний завод, який спеціалізується на виробництві обладнання для нафто-газової індустрії, нещодавно запустив на своєму підприємстві виробництво кисню для медичних закладів. Адже саме кисень в багатьох випадках рятує життя людей від коронавірусу. Проте ліцензії для виробництва саме медичного кисню, так і не отримав. Хоча сьогодні завдяки цьому виробництву вже врятована не одна сотня життів по всій Україні.

Як відомо, багато років тому це підприємство вже займалося виробництвом кисню для буковинських лікарень. Втім, ця співпраця згодом припинилася, і Машзавод виробляв кисень лише для власних технічних потреб. Але ситуація змінилася з поширенням коронавірусної хвороби.

Фото ТРК “Чернівці”

"Раніше – років 10 тому – ми цей кисень постачали на всі лікарні області і за її межі. Це було тоді, коли для його виготовлення не потрібна була ліцензія. Кисень є кисень. Чим медичний кисень відрізняється від немедичного – мені важко сказати, але ліцензія – це бар’єр. Коли раніше ми постачали кисень – він не коштував стільки, як зараз, адже електроенергія була дешева, а це основне при його виготовленні. Але так сталося, що лікарні з нами не розраховувалися, були борги. Ми ці борги списували на збитки, вони оподатковувалися, і крім того, що ми не отримували кошти – ми ще й сплачували податки. Виникло таке замкнуте коло.

Потім з’явилися різні комерційні структури, які також почали випускати кисень, і ми цю справу покинули. Хто займався постачанням кисню в лікарні ці всі роки – мені невідомо, але якось це відбувалося. А коли почалася пандемія коронавірусу – цією проблемою почала займатися Служба безпеки України, зокрема, Чернівецької області – тому що там знали, що ми раніше випускали кисень. І оскільки це захворювання є питанням і певною мірою національної безпеки, то вони звернулися до нас з питанням, чому ми не випускаємо кисень.

Після цього зібрав нараду голова Чернівецької ОДА Осачук, на якій я пояснив, що випускати кисень ми можемо – але в нас немає ліцензії, тому не можемо його відпускати на лікарні. Постало питання ліцензії, і влада нам обіцяла її допомогти отримати. А щоби взяти ліцензію, там є стільки нюансів, що я досі цю ліцензію не отримав...", - повідомив генеральний директор ТОВ “Чернівецький машзавод” Віктор Сідляр в коментарі онлайн-виданню “Парламент.ua”.

Нині жодному замовнику кисню, відколи його почали виробляти для медичних потреб, тут, на Машзаводі, не відмовили. Хоча могли б – підстав є чимало, зокрема бюрократичні перепони з ліцензуванням. Але можна дотриматися всіх інструкцій – і втратити час, а це - людські життя. На підприєстві вирішили, що чинитимуть інакше. І все ж сподіваються на розуміння та допомогу обласної влади. Яка, схоже, не зовсім готова підставити плече з ліцензуванням цього життєважливого виробництва.

Про це детальніше дивіться у телесюжеті ТРК “Чернівці”:


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації