Серед пацієнтів ковід-лікарні Чернівців немає жодного вакцинованого

У Міській лікарні №1 від коронавірусу лікується 51 пацієнт. Серед усіх хворих немає жодного вакцинованого. Про це інформує Управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради, пише ІА АСС.

Станом на 8 вересня у лікарні №1 розгорнуто 120 ліжок для хворих на коронавірус. Наразі завантажено 42,5% (51 хворий, 5 із них – у реанімації). У всіх COVID-19 підтверджено. Пацієнти перебувають на кисневій дотації.

«На сьогодні ми спостерігаємо, що змінилася клініка коронавірусу. Інкубаційний період зменшився до 6-ти днів, швидко розвивається вірусна пневмонія, - розповідає Валентин Пижик, заступник генерального директора з медичної частини міської клінічної лікарні №1.

– Покази до госпіталізації наступні: задишка, слабкість, гіпертермічний синдром. Не треба чекати, щоб ураження легень сягало 50 і більше відсотків. Зараз воно відбувається дифузно і швидко перетворюється у тотальну пневмонію. Хочу зазначити: ми намагаємося не відмовляти у госпіталізації навіть мешканцям з районів області, якщо у них підтверджений COVID-19 або підозра».

Наразі більшість пацієнтів лікарні – це люди, яким більше 60 років. Серед хворих молодшого віку – люди із супутніми захворюваннями та ті, хто мали безпосередній тісний контакт із хворим на COVID-19. Усі – не вакциновані.

«Коронавірус – це інфекція, з якою ми воюємо другий рік поспіль. І на сьогодні її можна подолати тільки вакцинацією. Бачимо це безпосередньо із досвіду. У нас не було жодного пацієнта, який би отримав дві дози вакцини і потрапив до лікарні», - зазначає Валентин Пижик.


Коментарі:
Більше новин по темі: