Серце не витримує: на Буковині різко зростає кількість хворих на серцево-судинні недуги

Кількість хворих із серцево-судинними недугами на Буковині впродовж останніх двох років стійко зростає. На жаль, це закономірно, адже кардіологічні проблеми є стресасоційованими, а ментальне здоров’я людей останнім часом підкосила війна. Про це йшлося на пресконференції, яку з нагоди Всесвітнього дня серця зорганізував у будинку з левами Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб, повідомляє Чернівецька обласна рада.

Так, за інформацією Департаменту охорони здоров’я військової адміністрації, у першому півріччі цього року через «серцеві» діагнози до медиків області звернулися 21514 пацієнтів. Торік за аналогічний період їх було чи не вдвічі менше – 14280. На Буковині допомогу таким хворим надають у кардіологічному центрі та обласній клінічний лікарні.

«Кількість звернень до нашого закладу зросла на 30%. Ідеться про пацієнтів і з ішемічною хворобою серця, і з гострим інфарктом міокарда. За перше півріччя цього року ми провели 1461 хірургічне втручання, а це на 26% більше, ніж торік. Кількість стентувань коронарних судин зросла на 52%, операцій із вживлення штучних водіїв ритму – на 88%. Роботи додав і коронавірус, адже збільшилося число недужих із постковідними станами, зокрема міокардитом», – розповіла генеральна директорка Чернівецького обласного клінічного кардіологічного центру Ірина Маковійчук.

Нині область на 100% забезпечена розхідними матеріалами для проведення ургентних коронагрфій та стентування, тож допомога для хворих із гострим інфарктом міокарда є безкоштовною, запевняють фахівці. Добре відпрацьовано і маршрут пацієнта, його виконують на рівні 96%. Це означає, що із 100 людей, котрі захворіли на інфаркт, 96 отримують вчасну безоплатну медичну допомогу.

Попри те, що лікарі добре пораються, аби мати здорове серце, зусиль варто докласти і самим буковинцям, каже генеральна директорка Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Гопко.

Для цього необхідно стежити за харчуванням, бути фізично активними, відмовитися від куріння і алкоголю, вчасно звертатися до сімейного лікаря, контролювати артеріальний тиск та рівень цукру в крові.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації