Сенсаційне віддкриття! Штучний інтелект виявив близько мільйона нових природних антибіотиків

Австралійські науковці за допомогою штучного інтелекту змогли виявити близько мільйона нових природних антибіотиків. Як повідомляє Укрінформ, про це пише Interesting Engineering.

“Здійснивши значний крок уперед в боротьбі зі стійкістю до антибіотиків, міжнародна дослідницька група використала можливості штучного інтелекту, аби виявити у природному середовищі близько мільйона нових потенційних джерел антибіотиків”, - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що науковці проаналізували 60 тис. метагеномів - наборів генетичного матеріалу з різних середовищ: грунту, океану й людського організму. “Інноваційний, заснований на штучному інтелекті підхід дав команді змогу ідентифікувати вражаючі 863 498 багатообіцяючих протимікробних пептидів - малих молекул, потенційно здатних вбивати чи перешкоджати розмноженню шкідливих бактерій”, - зауважує Interesting Engineering.

Особливу увагу науковців привернули 79 пептидів, здатних руйнувати мембрани бактерій, та 63 спроможних діяти проти стійких до антибіотиків небезпечних бактерій. “Ці результати особливо обнадійливі, оскільки наводять на думку, що ці пептиди можуть бути ефективними проти найбільш небезпечних інфекцій, яких найважче позбутися”, - наголошується у статті.

Подальші випробування на мишах продемонстрували неймовірну ефективність двох пептидів, які зменшували кількість бактерій аж до чотирьох разів.

З огляду на вироблення все більшою кількістю патогенів стійкості до антибіотиків, це відкриття може потенційно урятувати мільйони людських життів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації