«Проблем із організацією вакцинації не існує, існує слабка зацікавленість буковинців вакцинуватися», - Наталія Гусак

ТАКІ РЕАЛІЇ /

«Проблем із організацією вакцинації не існує, існує слабка зацікавленість людей вакцинуватися. Багато хто сподівається, що має в Україну прийти Pfizer, але головний санітарний лікар країни Ляшко пояснив, що Pfizer поки не буде. Інші кажуть, що ще почекають, подивляться на реакції».

Про це в ексклюзивному коментарі кореспондентці БукІнфо розповіла заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак.

Відповідаючи на запитання про проблеми вакцинації на Буковині порівняно із іншими областями, вона також зазначила, що є ковідні бригади, які вакцинувалися на 100% - у Сторожинці, обласній дитячій клінічній лікарні та Заставнівській ЦРЛ, проте, за її словами, є слабка прихильність до вакцинації на Путильщині.

Щодо інформації про те, чому вакцинуватися від коронавірусу погодилося лише 5% чернівчан, яким більше ніж 80 років, Наталія Гусак відповіла, що в області лише розпочинається цей процес.

«Багато із літніх людей, які маломобільні говорять, що будуть очікувати, щоб їх вакцинували вдома. Прийде однодозова вакцина. Загалом 5 відсотків із 80-ти літніх по місту Чернівці - це цілком очікувано,» - додала вона.

 

 

Щодо темпів вакцинації, то за словами заступниці голови ОДА на тлі інших областей, Буковина має середні показники. 

Водночас, Наталія Гусак відповіла чи продовжують вакцинувати в області «лідерів громадської думки».

«Продовжують, але акцент більший на лідерів, яким за 60 років. На початку ми щепили всіх бажаючих, а потім у нас пішов відбір - це АТОвці, які демобілізовані, та лідери громадської думки яким за 60 років,» - сказала вона.

Щодо другої дози вакцини тим людям, які вже мають перше щеплення, Наталія Гусак зазначила, що у Чернівецькій ОДА є лист Мінохорони здоров’я, де вказується, що друге щеплення тепер проводитимуть не через чотири, а через дванадцять тижнів: «Це зумовлено висновками, що в такому випадку імунітет стає стійкішим до коронавірусу».

Даяна ГРУБЕР, студентка ЧНУ ім. Ю.Федьковича

Фото Чернівецької ОДА


Коментарі:
Більше новин по темі: