Пандемія COVID-19: крематорії та кладовища Індії переповнені. Померлих спалюють просто на вулицях. Країна у шоці

На тлі рекордних для світу масштабів поширення коронавірусу в Індії крематорії країни не витримують навантаження. Переповнені також кладовища.

Рекордне збільшення кількості випадків COVID-19 у Індії призвело до перевантаження лікарень, кладовищ та крематоріїв у країні, - пише DW.

Міністерства охорони здоров'я Індії у неділю, 25 квітня, повідомило про майже 350 тисяч нових випадків зараження коронавірусом та 2767 смертей, пов'язаних з COVID-19, за минулу добу. Таким чином, вже четвертий день поспіль у країні фіксують добовий рекорд за кількістю виявлених у окремій державі світу випадків інфікування коронавірусом, зазначає інформаційне агентство AP. Загальне число підтверджених випадків зараження у країні сягнуло цифри у 16,9 мільйона осіб, а жертв коронавірусу - понад 192 тисячі.

В Індії лише за минулу добу сталося майже 350 тисяч нових випадків зараження коронавірусом та 2767 смертей, пов'язаних з COVID-19

Причиною стрімкого поширення недуги в країні є новий, більш заразний та небезпечний варіант коронавірусу, який сформувався на її території. За оцінками експертів, наведені вище цифри можуть бути значно меншими, аніж реальні масштаби епідемії у Індії.

Через новий варіант коронавірусу та стрімке поширення хвороби Німеччина та інші європейські держави суттєво обмежують в'їзд з Індії, дозволяючи прибувати лише людям, які мають дозвіл на проживання у цих країнах.

Кладовища і крематорії як маркер кризи COVID-19

Катастрофічну ситуацію з епідемією у країні ілюструють не лише гострий дефіцит кисню у лікарнях та величезні черги пацієнтів із коронавірусом, у яких дехто з хворих помирає.

Тіла померлих від COVID-19 в Нью-Делі. Фото: DPA

На кладовищах у столиці Індії Нью-Делі закінчується місце для поховань, а у місті Бхопал крематорії змушені в декілька разів збільшити щоденні обсяги кремації, але це все одно не вирішує проблему черг, що продовжують зростати. На цьому тлі крематорії змушені відмовитися від традиційних індуїстських ритуалів та одразу переходити безпосередньо до кремації, зазначає AP.

Моді каже про потрясіння для нації

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді на тлі складної ситуації у щомісячному радіозверненні до народу був змушений частково визнати відповідальність уряду. "Ми були впевнені, наш дух був на підйомі після успішного стримування першої хвилі (епідемії. - Ред.), але цей шторм став потрясінням для нації", - заявив політик у радіозверненні. Він закликав жителів країни робити щеплення від коронавірусу і не піддаватися чуткам про вакцини.

У січні цього року Моді оголосив про перемогу над COVID-19, назвавши Індію прикладом для інших націй, що розвиваються, лідером у світі з виробництва вакцин та "світовою аптекою". Нині його уряд гостро критикують за те, що Моді не використав отриманий таким чином час для підготовки до більш серйозного спалаху, дозволивши натомість великі релігійні та політичні зібрання, коли щоденна кількість нових випадків коронавірусу в країні була нижчою за 10 тисяч.

Європейський Союз надасть підтримку Індії

Про це в неділю, 25 квітня, повідомила очільниця Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) в соцмережі Twitter.

"Нас вкрай непокоїть епідемічна ситуація в Індії й ми готові допомогти. ЄС об'єднає ресурси для оперативного реагування на прохання Індії про надання допомоги через механізм цивільного захисту ЄС. Ми цілком солідарні з індійським народом!", - написала фон дер Ляєн у своєму твіті.

Водночас за словами єврокомісара з питань кризового менеджменту Янеза Ленарчича, до Індії надійде допомога від ЄС у вигляді кисню для тяжкохворих пацієнтів, а також відповідних медикаментів. Нині тривають координаційні заходи між Єврокомісією та окремими країнами-членами ЄС щодо цього, додав Ленарчич.

Берлін теж пообіцяв допомогти Інд

Цього ж дня канцлерка ФРН Анґела Меркель (Angela Merkel) теж пообіцяла надати допомогу Індії. Зроблену 25 квітня відповідну заяву канцлерки ФРН оприлюднив речник німецького уряду Штеффен Зайберт (Steffen Seibert) у своєму Twitter.

"Ми готуємо якнайшвидше місію з метою підтримки", - йдеться в дописі. "Німеччина стоїть пліч-о-пліч з Індією", процитував Зайберт заяву Меркель.

Агентство AFP з посиланням на речницю міністерства оборони ФРН повідомило, що нині вивчається можливість надання мобільної станції з виробництва кисню, а також транспортної підтримки для іншої допомоги.

В Індії лише за минулу добу сталося майже 350 тисяч нових випадків зараження коронавірусом та 2767 смертей, пов'язаних з COVID-19

США теж обіцяють допомогу

Про надання негайної допомоги Індії оголосили також і США. Зокрема, Вашингтон обіцяє надати сировину для виробництва вакцини від коронавірусу, тести, медикаменти, апарти для штучної вентиляції легенів і захисне спорядження.

Лондон теж обіцяє допомогу

Великобританія у неділю теж заявила, що надасть допомогу Індії. Серед іншого йдеться про апарати штучної вентиляції легенів і кисневі концентратори, які мають надійти до Нью-Делі упродовж наступного тижня.

Катастрофічна ситуація з коронавірусом в Індії

Нині в Індії спостерігаються вкрай високі темпи поширення коронавірусу. Лише минулого тижня в цій азійській країні було зареєстровано понад два мільйони випадків захворювання, що на 58 відсотків більше, ніж попереднього тижня, підрахувало інформагентство AFP. Міністерство охорони здоров'я Індії у неділю, 25 квітня, повідомило про рекордні майже 350 тисяч нових випадків зараження коронавірусом та 2767 смертей, пов'язаних з COVID-19, за минулу добу.

Катастрофічна ситуація спостерігається в індійських клініках і лікарнях. Керівництво багатьох лікарень повідомило про брак медичного кисню і ліків для тяжкохворих. У низці міст поблизу клінік і лікарень утворилися довгі черги хворих або їхніх родичів. Є побоювання, що медична система країни просто не витримає такого навантаження.

У окремих містах, в тому числі столиці Нью-Делі й фінансовому центрі країни Мумбаї, намагаються стримати поширення вірусу за допомогою жорсткого локдауну й нічної комендантської години.

Проблеми створює й той факт, що в Індії виявили новий різновид коронавірусу - B.1.617. За даними експертів, цей мутований варіант захворювання значно заразніший та небезпечніший за дотеперішні відомі форми вірусу.

DAILY MAIL: У Нью-Делі масово споруджують саморобні похороні багаття у спробах чим швидше спалити тіла померлих

Первая волна, обрушившаяся полгода назад, оказалась управляемой. Молодые люди почти не пострадали. Теперь заболели и люди до 40 лет. Заражаются и двухмесячные младенцы. Беременные умирают. Больницы в основном перестали принимать пациентов. Скорой помощи нужен целый день, чтобы добраться до некоторых пострадавших.

Индия,страны,коронавирус,COVID-19,2019-nCoV, уханьский коронавирус, китайская чума

Даже попадание в больницу не является гарантией лечения. Семьи вынуждены приносить с собой еду, лекарства и кислород. На улицах происходят драки, родственники отчаянно борются за любые припасы. Люди называют вирус великим уравнителем Индии. Никакие деньги не могут обеспечить кровать или кислородный баллон для умирающих близких.

Индия,страны,коронавирус,COVID-19,2019-nCoV, уханьский коронавирус, китайская чума

В равной степени пострадали как государственные, так и частные больницы. В отсутствие каких-либо реальных действий со стороны правительства, когда официальные лица Индии ссорятся между собой из-за того, кто виноват в нарастающем кризисе, люди пытаются скоординировать помощь через социальные сети. Более мелкие больницы заявляют, что их кислород перенаправляется в более крупные отделения. Некоторые просто говорят пациентам идти домой, потому что их нельзя вылечить.

Индия,страны,коронавирус,COVID-19,2019-nCoV, уханьский коронавирус, китайская чума

Врачи и медсестры говорят, что они не были свидетелями чрезвычайной ситуации такого масштаба за свою жизнь. Некоторые работают по три-четыре смены подряд, поскольку их коллеги сами все чаще заражаются вирусом. Они истощены. Одну палату они раньше осматривали раз в час, чтобы всех проверить. Теперь, из-за огромного числа больных, это происходит всего один или два раза в день.

За воротами больниц выстраиваются огромные очереди, поскольку люди, некоторые в тяжелом состоянии, ждут тестов на Covid. Чтобы быть принятым в больницу, вам нужен тест, подтверждающий ваш положительный результат. Но лаборатории перегружены. Огромное количество их сотрудников заболели вирусом или находятся в изоляции дома. Лаборатории, которые обрабатывали 5000 тестов в день, теперь отправляются по 35000 в день. На результат нужны дни.

Индия,страны,коронавирус,COVID-19,2019-nCoV, уханьский коронавирус, китайская чума

«Вчера я видел трех человек, которые умерли возле одной большой больницы из-за того, что им некому было помочь. Их семьи взывали о помощи, умоляли врачей, выбегающих через ворота, взглянуть на них», — рассказывает очевидец.

Такого количества кремаций тут еще не было. Из-за непрерывного горения электрические печи в крематориях начали плавиться. Их закрывают на несколько часов для охлаждения, чтобы они не сломались.

Индия,страны,коронавирус,COVID-19,2019-nCoV, уханьский коронавирус, китайская чума

Кладбища полны. Так что тела просто накапливаются. Неудача властей ошеломляет. Премьер-министр Нарендра Моди попросил людей принять меры предосторожности, надеть маску и практиковать социальное дистанцирование. И все же, несколько часов спустя, он появился на телевизионном политическом митинге, на котором присутствовала многотысячная толпа — без маски.

В Индии был один из самых строгих запретов в мире, и в марте министр здравоохранения объявил, что Индия находится в «финале» пандемии. Вакцины, предназначенные для индийцев, экспортировались в другие страны.

Индия,страны,коронавирус,COVID-19,2019-nCoV, уханьский коронавирус, китайская чума

Медики опасаются, что число случаев заражения Covid-19 в Индии может вырасти до 500 000 в день, прежде чем пораженная вирусом страна достигнет пика своей второй волны — поскольку тем, кто задерживает поставки кислорода в Нью-Дели, сегодня угрожает смертная казнь.

Индия,страны,коронавирус,COVID-19,2019-nCoV, уханьский коронавирус, китайская чума

Еще 2624 случая смерти и 346 786 случаев заражения были зарегистрированы в Индии в субботу, хотя ограниченное тестирование означает, что это, вероятно, значительно занижает общее количество.

Индия,страны,коронавирус,COVID-19,2019-nCoV, уханьский коронавирус, китайская чума

Текущий уровень смертности в Индии на 100000 случаев составляет 1,14 процента, а это означает, что если страна достигнет этого ожидаемого пика, существует вероятность 5700 смертей в день.


Коментарі:
Більше новин по темі: