Оновлений список понад 100 ліків, на які з березня в Україні знизять ціни
Українські фармацевтичні виробники надали Міністерству охорони здоров’я України пропозиції щодо лікарських засобів власного виробництва, ціни на які вони готові знизити найближчим часом.
Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, серед них, знеболювальні препарати, сорбенти, антациди, людські імуноглобуліни, антибіотики, анестетики, протиепілептичні лікарські засоби, протикашлеві, жарознижувальні, ліки, що застосовуються для регуляції артеріального тиску, вітаміни та мікроелементи, повідомляє NV Бізнес.
Понад 70 позицій лікарських засобів з цього переліку входять до Національного переліку лікарських засобів, ще 35 рецептурні препарати, які можна купувати та використовувати лише при отриманні рецепта під час консультації в лікаря.
Відпускні ціни виробники знижуватимуть, починаючи з березня 2025 року.
Раніше повідомлялося, що в грудні 2024 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що Кабмін ухвалив рішення про розширення програми реімбурсації. Доступні ліки на всі аптеки, що працюють в Україні. Він зазначив, що за цією програмою українці можуть отримати безоплатно або з невеликою доплатою майже 600 медичних виробів і препаратів.
У січні 2025 року міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив, що з 1 липня отримати препарати за державною програмою Доступні ліки можна буде в кожній аптеці. 5 лютого 2025 року президент України Володимир Зеленський після засідання РНБО пригрозив звільненнями, якщо не буде вирішено питання доступності ліків.
10 лютого найбільші аптечні мережі України запропонували Міністерству охорони здоров’я механізм зниження цін на ліки.
12 лютого 2025 року після засідання РНБО Зеленський заявив про зниження цін на топ-100 медзасобів із 1 березня. 13 лютого 2025 року Зеленський офіційно знизив ціни на ліки в Україні.
Наразі всі аптеки, які розміщені на території або всередині закладів охорони здоров’я, вже зобов’язані працювати за програмою Доступні ліки.


-
Стартап Healthy Mind: Сергій Токарєв розповів про масштабне оновлення платформи для ментального здоров’я
-
Скільки насправді потрібно спати? Що кажуть експерти
-
Дешеві ліки. Реальність чи утопія?
-
Чи можна їсти мʼясо при онкологічних захворюваннях?
-
Ментальне здоров'я українців: 68% відчувають негативні зміни через війну
-
На Буковині поступово покращується епідеміологічна ситуація. За останній тиждень кількість недужих зменшилася на 21%