Ольга Кобевко: Реанімація забита, майже всі пацієнти в лікарнях – невакциновані

Українські лікарні та реанімації дуже швидко заповнюються пацієнтами з коронавірусом, кількість важких випадків зашкалює. Напередодні в країні навіть був встановлений рекорд за кількістю добових викликів швидкої допомоги.

А найголовніша відмінність нинішнього спалаху COVID-19 від попередніх – практично всі ліжка в лікувальних установах зайняті невакцинованими українцями. Тих, хто встиг зробити щеплення, серед пацієнтів майже немає.

OBOZREVATEL зв'язався з лікарями з різних областей України і вони докладно розповіли, що відбувається в COVID-лікарнях. Зокрема, журналісти столичного видання поспілкувалися із лікаркою-інфекціоністкою Чернівецької обласної лікарні Ольгою Кобевко.

Вона каже, що з 185 коронавірусних ліжок зараз там зайнято 184, а реанімаційне відділення заповнене на 100%.

Зі 184 пацієнтів всього троє були вакциновані: двоє з них щеплені двома дозами вакцини, один – однією. Водночас перебіг хвороби у них відрізняється від перебігу у решти хворих. "Вони переносять хворобу набагато легше", – повідомила лікар.

Вона уточнила, що обласна лікарня є "останньою базою" важких пацієнтів.

"У нас є звичайні ліжка без підведеного кисню, але який у них сенс? Кисневих точок не вистачає, тому що дуже багато хворих, а нові ми не можемо розгорнути", – розповіла інфекціоністка.

За словами Ольги Кобевко, коли в лікарню потрапляють нові хворі з коронавірусом, то їх розподіляють по інших медустановах, у яких залишилися ліжка і які ще готові їх прийняти.

Ситуація в лікарнях України просто зараз наочно показує необхідність вакцинації. І ризик побічних реакцій після щеплень у вигляді невисокої температури або невеликого синця на місці уколу – ніщо на тлі загрози померти.


Коментарі:
Більше новин по темі: