Обласний клінічний кардіологічний центр єдиний заклад на Буковині, який надає повний спектр лікувальних послуг пацієнтам з інсультом

ОКНП «Чернівецький обласний клінічний кардіологічний центр» єдиний заклад в області, який надає повний спектр лікувальних послуг пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу.

Фото зі сторінки Ірини Маковійчук у Фейсбук

Як пише на своїй сторінці у Фейсбук керівниця цього лікувального закладу, кандидатка медичних наук, депутатка обласної ради Ірина Маковійчук, після госпіталізації в кардіоцентр в межах «терапевтичного вікна» (перші 6 годин від виникнення симптомів) пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу (інсульт) екстрено виконують комп’ютерну томографію голови. Після чого пацієнту вводять препарат, який розчиняє тромб в артерії голови.

Якщо цього недостатньо пацієнту проводять сучасну ендоваскулярну операцію по вилученню тромба з артерії голови. Дана оперція проходить без наркозу і розрізу, спеціальним катетером, через прокол в нозі доставляється спеціальний пристрій в голову і вилучається тромб. Дана методика дозволяє звести до мінімуму наслідки інсульту у пацієнта і вийти з кардіоцентру через декілька днів своїми ногами без неврологічного дефіциту.

Цілодобовий «інсультний» телефон +380660712770
Цілодобовий телефон приймального відділення – (0372) 55-00-92

-------------------------------------------------------------------

До речі:

710 пацієнтів з інфарктами та інсультами були безоплатно проліковані в Чернівецькій області в III кварталі

Лікування інсульту та інфаркту в Україні повністю безоплатне для пацієнтів, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою. У 2022 році ці послуги залишаться в пріоритеті — за них буде підвищено тариф та висуватимуться нові, більш жорсткі умови. Це значно покращить доступ пацієнтів до якісного лікування інсультів та інфарктів.

За третій квартал 2021 року лікарні Чернівецької області надали медичну допомогу 551 пацієнтам з інсультом та 159 з інфарктом.

Допомогу пацієнтам при гострому мозковому інсульті за договором з НСЗУ надавали 7 лікарень. Інфаркт за Програмою медичних гарантій лікують у 1 медзакладі області. За надані послуги пацієнтам ці лікарні отримали від НСЗУ сумарно більше ніж 13,5 млн грн, з яких найбільше за надання допомоги пацієнтам з інсультами — понад 9,2 млн грн.

Серцево-судинні захворювання залишаються серед основних причин смертності в Україні. А витрати на їх лікування сильно б’ють по кишенях українців. Саме тому Національна служба здоров’я пріорітезує лікування інсультів та інфарктів у Програмі медичних гарантій та платить за підвищеним тарифом за ці види послуг.

Адже високий тариф — це посилення фінансового захисту пацієнтів.

Лікування інсульту, інфаркту або госпіталізація з підозрою на них в лікарнях, які уклали договір з НСЗУ, повністю безоплатні для пацієнта. До переліку безоплатних послуг входить: первинний огляд, всі обстеження, лабораторні та інструментальні дослідження, безпосередньо лікування та хірургічні операції, ліки з Нацпереліку та знеболення, а також реабілітація та харчування.

У 2022 році лікування гострих інсультів та інфарктів залишаться в пріоритеті НСЗУ — лікарні будуть отримувати оплату за підвищеними тарифами. Разом з тим, до медустанов, що укладуть договір з НСЗУ на надання цих послуг пацієнтам, будуть висуватися посилені вимоги.

Так, у наступному році НСЗУ укладатиме договори лише з тими медзакладамии, що у 2021 році пролікували 100 інсультів. Ця цифра означає, що в цьому закладі лікарі та весь медичний персонал має практику лікування інсультів. А це гарантії для пацієнта, що якщо вони потрапляють в цю лікарню, їм нададуть вчасну і якісну допомогу.

Посилені вимоги будуть висуватися і до медзакладів, де лікують інфаркти — заклад має пролікувати за 2021 рік 50 інфарктів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації