Нове дослідження підтвердило користь аспірину для людей, які пережили інфаркт

Нове дослідження показує, що пацієнтам, які пережили інфаркт, варто звернути увагу на аспірин, пише NV.

На конгресі ESC 2023, який пройде в Амстердамі з 25 до 28 серпня, представлять результати дослідження, в якому вчені виявили, що пацієнти, які не приймають аспірин регулярно, піддають себе більшому ризику подальшого інфаркту, інсульту або смерті, як порівняти з тими, хто приймає препарат постійно.

Додатково, дослідження, опубліковане 22 серпня в журналі JAMA, вказує на те, що менш ніж половина пацієнтів, які пережили інфаркт або інсульт, по всьому світу приймають аспірин.

В аналіз були включені пацієнти старше 40 років, які пережили інфаркт, яким були встановлені коронарні стенти і які приймали аспірин у перший рік після інфаркту. Загальна кількість учасників становила 40 114 осіб.

Пацієнтів спостерігали з інтервалом у два роки протягом восьми років. На кожному етапі дослідження оцінювали дотримання режиму вживання аспірину шляхом визначення, скільки днів протягом двох попередніх років пацієнти використовували препарат.

Тих, хто використовував аспірин менше 80% часу, вважали такими, що невиконують рекомендації. У той час як ті, хто вживав його понад 80% часу, вважалися такими, що дотримуються.

На кожному етапі дослідження люди були виключені, якщо у них був ще один інфаркт, інсульт або смерть. Також учасники, які почали лікування антикоагулянтами або інгібіторами P2Y12, були виключені. Ці медикаменти також запобігають утворенню тромбів, як і аспірин.

Дослідники зазначили, що дотримання режиму лікування з плином часу знижувалося. Через два роки аспірин приймало 90% учасників. Однак до восьмого року цей показник знизився до 81%.

На кожному етапі дослідження встановлено, що люди, які продовжували приймати аспірин, мали менший ризик інфаркту, інсульту або смерті.

Зокрема, ті, хто не вживав аспірин, мали на 29%, 40%, 31% і 20% більший ризик повторного інфаркту, інсульту або смерті на кожному етапі дослідження


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації