На Буковині вже виявили 34 випадки штампу "Дельта"

На Буковині виявили 34 випадки коранавірусу штаму "Дельта".

Випадки захворювання зафіксовано у всіх районах області та у Чернівцях. «Дельту» почали виділяти у зразках, які надходили на аналіз у період із середини липня, повідомляє пресслужба ОДА у Фейсбук.

Як розповіла головна санітарна лікарка Буковини Наталія Гопко, у лабораторії прицільно досліджували матеріал, відібраний у недужих, що прибули з-за кордону, де «Дельта» вже активно циркулює.

«Однак, зважаючи на здатність вірусу до швидкого поширення, можемо припустити, що він уже поширюється територією області. Тобто говоримо не лише про завезення «Дельти» з-за кордону, а й про внутрішнє інфікування», – зазначила Наталія Гопко.

До речі, у Національній академії наук України прогнозують різке зростання захворювань коронавірусу в штамі Дельта вже протягом найближчих двох тижнів. Темпи поширення епідемії викликають тривогу на прикладі європейських країн.

Так, за словами керівника Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрія Ганиченка в інтерв'ю "РБК-Україна", мутація Дельта вражає населення Європи у 2-3 рази, а в деяких випадках – в сім разів швидше, ніж попередні версії COVID-19. Такі темпи є безпрецедентними та викликають побоювання перед наслідками третьої хвилі.

"Зараз владі вдається оперативно реагувати на локальні спалахи та стримувати розвиток епідемії. Але ймовірність сплеску досить висока. Основним тригером справедливо вважати масовим туризм у низку європейських країн", – зазначив експерт.

Зі свого боку в МОЗ підкреслили, що зараз спостерігається помірне зростання заражень – приблизно 10-20% на тиждень. Однак вважати ці цифри остаточними не можна, оскільки тенденція передбачає "набирання обертів" коронавірусом.

"Новий штам заміщає інші раніше відомі мутації приблизно за 4 тижні. З середини липня українські вчені та чиновники заговорили про завершення фази падіння захворюваності в країні. Поки більшість регіонів перебувають на плато, але загрозливу тенденцію показують Київ, Харківська та Луганська області", – зауважив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації