На Буковині виявили підвид штаму коронавірусу Омікрон - "Кракен"
Варіант Omicron X.B.B.1.5 циркулює майже по всій країні: результати секвенування референс-лабораторії ЦГЗ
Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ за результатом секвенування цього тижня підтвердила циркуляцію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 у переважній більшості областей країни, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.
Відтак підтверджено методом секвенування Omicron XBB.1.5 у пацієнтів з: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Львівської, Одеської, Рівненської, Сумської (де був перший пацієнт), Тернопільської, Харківської, Чернівецької та Чернігівської областей.
“Результати секвенування підтвердили варіант Omicron XBB.1.5 у переважній більшості областей країни. Завдяки роботі секвенатора та команди наших фахівців вдалося опрацювати майже тисячу зразків та будемо продовжувати далі”, — розповіла Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.
“Сам по собі штам Omicron клінічно переноситься пацієнтами легше, проте він передається швидше. Тому питання циркуляції Omicron XBB.1.5 в усіх областях — питання тижнів. Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше”, — каже Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ.
“Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення — навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років.
Доступна та безоплатна вакцинація проти COVID-19 — це найбільш ефективний методом запобіганню тяжких наслідків захворювання. Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти, воно безоплатне та ефективне. Захистіть себе та своїх близьких!”, — каже Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ.
-
The Economist не виключає найближчим часом нову світову пандемію
-
На Буковині стрімко зростає захворюваність на ГРВІ. Лише за тиждень госпіталізували 63 людини з них 30 дітей
-
На Буковині підтвердили один випадок метапневмовірусу
-
Результати розслідування по COVID-19. Коронавірус з’явився в лабораторії у китайському Ухані, пандемія сталася через витік — Конгрес США
-
На Буковині за два тижні від Covid померло четверо людей - з них ніхто не був щеплений
-
COVID-19 на Буковині набирає загрозливих обертів: У червні зареєстрували 24 випадки, в липні – 321, а за два тижні серпня вже захворіло 726 людей