На Буковині шириться коронавірус: люди хворіють на штам, яким легко заразитися

Коронавірус нікуди не подівся, хоч і перейшов у розряд не епідемічних, а сезонних захворювань. Наразі на Буковині й далі циркулює варіант коронавірусу "Омікрон". Власне, це обумовлює здебільшого легший перебіг хвороби.

Про це йшлося на пресконференції, присвяченій темі епідситуації та щепленням на Буковині, повідомляє molbuk.ua

Водночас "Омікрон" є доволі заразним. Якщо в колективі чи родині з’являється хоча б один випадок захворювання, як правило, хворіють і інші. Щеплені переносять недугу легко. Це ще один важливий аргумент для того, щоб вакцинуватися.

"Вакцина є, звертайтеся до сімейних лікарів у будь-яку поліклініку, а в селах – до амбулаторій загальної практики. Війна триває, але й хвороби залишаються. За перших ознак звертайтеся до сімейного лікаря. У нас є швидкісні тести. Вас обстежать, встановлять правильний діагноз, а відтак належно пролікують, щоби не розвинулося важке ускладнення", – закликала директорка департаменту охорони здоров’я ОВА Наталія Свестун.

Усі зразки позитивних результатів ковід-захворювань обов’язково надсилають у центр громадського здоров’я, де їх вивчають. Тож жоден із варіантів ковіду, зареєстрованих в області, не випадає з поля зору.

Відтак прогноз, можливо, буде змінюватися від тижня до тижня. Протиепідемічні заходи застосовуватимуться за кольоровим принципом (жовтий, помаранчевий, червоний кольори), залежно від епідситуації.

"Ми відстежуватимемо появу нових варіантів ковіду і циркуляцій штамів грипу. Все це буде враховуватися під час ухвалення рішень про обмеження", – зазначила Наталія Гопко.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації