На Буковині можна записатися на вакцинацію від COVID-19: як це зробити?

ПРОЦЕС ПІШОВ /

У Чернівецькій області запустили електронну форму на щеплення від коронавірусу в межах першої хвилі. Зробили це, щоб не викидати вакцину, яка залишається. Заповнити її може кожен, хто вважає себе "публічною людиною".

Про це Суспільному сказала заступниця директора обласного департаменту охорони здоров'я Марія Поліщук.

У одному флаконі 10 доз вакцини, їх потрібно використати впродовж шести годин після відкриття. Відтак, коли у флаконі залишатиметься вакцина, щепитимуть людей з електронної черги.

У анкеті потрібно вказати свою професію, надіслати посилання на профіль в соцмережах, а також погодитися розповісти про свій досвід щеплення.

Розширили перелік людей, яких можна вакцинувати, за погодженням МОЗу. Охопили саме "публічних людей", аби популяризувати щеплення серед буковинців. Вакцинуватися зможуть посадовці, блогери та "лідери думок".

Перша хвиля імунізації передбачала вакцинацію лише медиків. Людей з груп ризику, наприклад, похилого віку, вакцинуватимуть під час другої хвилі.

З трьох тисяч медпрацівників, які лікують інфікованих та першочергово можуть вакцинуватися, попередню згоду щеплення дали майже 1600.

Про це на брифінгу сказала заступниця голови обласної адміністрації Наталія Гусак.

За її словами, частина медпрацівників не давала згоду на вакцинацію, бо спершу хотіли знати, якою вакциною проводитимуть щеплення. Ще десятки медиків не потребують імунізації, бо вже перехворіли коронавірусною хворобою.

Повторно згоду на щеплення у медпрацівників питатимуть у день вакцинації.

Імунізація є безкоштовною та добровільною.

Нагадаємо, Чернівецька область отримала перші 15 тисяч доз вакцини від COVID-19 виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield). Ними зможуть щепити понад сім тисяч людей.


Коментарі:
Більше новин по темі: