На Буковині активізувались кліщі та мурахи: їх укуси викликають важкі сиптоми

Кліщі, заражені бореліями, та мурахи, від чиїх укусів з’являються сильні набряки. Комахи активізувалися на Буковині. Фахівці попереджають про наслідки та радять бути обережними під час відпочинку на природі.

Найбільше інфікованих кліщів знайшли в Глибоці, Чернівцях та на Вижниччині. Здебільшого, вони ширяться в парках та в чагарниках або ж у високій траві.

Як розповіла БукІнфо Людмила Тимофійчук, завідуюча лабораторією особливо небезпечних інфекцій обласного центру контролю та профілактики хвороб, ситуація з наявністю інфікованих кліщів на Буковині нестійка.

- За півроку зі 199 людей 54-ох вкусили інфіковані кліщі, - зауважила пані Людмила. - Ми також проводимо моніторинг кліщів у природі. Так, із 629 кліщів, яких перевірили, 127 інфіковані бореліями.

Укуси інфікованих кліщів провокують хворобу Лайма. В зв’язку з цим, Людмила Тимофійчук радить після укусу кліща відразу ж звернутися в травмпункт, де його витягнуть і в спеціальному контейнері направлять в лабораторію на аналіз. Так є більше шансів швидше виявити можливе захворювання.

Через спеку ативізувалися в області й мурахи. Їх укуси викликають важкі симптоми.

Про це в коментарі БукІнфо розповів Віктор Беленчук, лікар-ентемолог обласного центру контролю та профілактики хвороб.

- Так, зараз дуже кусають мурахи, - зауважив пан Віктор. - Їх укус дає важкі симптоми. Зокрема, це набряки й почервоніння навколо місця укусу. В дітей наслідки укусів проходять важче. В дорослих уже через 2-3 дні все минає.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації