Медики б’ють тривогу: виявили нову причину розвитку діабету

Діабет — одне з найпоширеніших захворювань у світі. Десятиліттями вчені намагаються знайти ефективні методи лікування хронічної недуги. Нещодавно американські дослідники виявили новий фермент, що блокує інсулін гормон, який виробляє підшлункова залоза. Команда науковців Інституту відкриттів Харрінгтона вважають це однією з причин розвитку солодкої хвороби, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Дослідники вважають, що багато захворювань, включаючи хворобу Альцгеймера, рак, серцеву недостатність та діабет, викликані чи прискорюються надмірним зв'язуванням оксиду азоту з ключовими білками.

Завдяки науковому відкриттю в центрі уваги вчених постають ферменти, які взаємодіють із сигнальною молекулою. Триває розробка нових ліків проти ферменту SCAN, який можуть знизити ризик виникнення хвороби. Та поки що радіти зарано, бо на це підуть роки.

"Для того, щоб препарат побачив світ, треба багато років. Спочатку це випробування на тваринах, потім — обмежена кількість людей-добровольців, потім група важких пацієнтів. Лише після цього почнуться масові дослідження після яких ймовірно препарат побачить світ", — каже завідувачка кафедри ендокринології НМУ ім. О. О. Богомольця, докторка медичних наук Юлія Комісаренко.

В Україні на цукровий діабет хворіють понад два мільйони людей. Щороку кількість пацієнтів зростає. Небезпека недуги криється в тому, що вона може викликати ускладнення — інсульт, втрату зору, серцевий напад чи ниркову недостатність.

"Остаточно його побороти сьогодні неможливо. Втім, певні кроки у цьому напрямку наука робить. Пацієнти живуть стільки, скільки дозволяє їх біологія. Якість життя покращується",додає професорка.

Діабет буває першого та другого типів. Різниця в тому, що при діабеті першого типу інсулін не виробляється взагалі, а при діабеті другого типу організм виробляє інсулін, але не може його ефективно використати. Обидві категорії пацієнтів інсулінозалежні.

"Це генетична патологія. Тобто свої гени ми змінити не можемо, але можемо відтягнути виникнення цукрового діабету. В деяких випадках він може й не виникнути. Йдеться, зокрема, про другий тип", — пояснила Юлія Комісаренко.

Якщо хтось у вашій родині має цукровий діабет, будьте обережні, адже ви в зоні ризику. Першими ознаками хвороби є постійна спрага, сухість у роті, відчуття втоми та голоду, погіршення зору та часте сечовипускання. З усіх пацієнтів, які страждають на недугу, лише 10% мають перший тип захворювання, 90% — другий. Це набута форма діабету.

"Цукровий діабет можна попередити, або відтягнути на 10-15 років. Можна й взагалі не захворіти, навіть якщо є відповідні гени. Це модифікація способу життя, вчасна діагностика. Треба працювати на випередження", — вважає професорка.

Факторами ризику виникнення захворювання є спадковість, надлишкова вага, зловживання солодким, хронічні стреси, підвищений артеріальний тиск та шкідливі залежності. Отже, здоровий спосіб життя — найкраща профілактика цукрового діабету.

Головне не займатися самолікуванням та вчасно звертатися до фахівців, а також уважно ставитися до свого харчування. Вживайте більше клітковини, овочів та фруктів, бобових та злаків. Змініть харчові звички, контролюйте кількість солодкого та намагайтеся готувати їжу вдома. Більше гуляти на свіжому повітрі, відмовитися від шкідливих звичок та бути фізично активними. Не забувайте про сон. Це безплатна пігулка від багатьох хвороб. Тоді ви будете завжди енергійними та здоровими.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації