Лікар заявив про загрозу чорного грибка в Україні: чим небезпечна інфекція і хто в зоні ризику

Мукоромікоз (або чорний грибок) є вкрай небезпечним захворюванням, яке в Україні фіксувалося ще до епідемії коронавірусу. Але зараз, коли воно охопило Індію і вийшло за її межі, виникла серйозна загроза швидкого поширення. У групі ризику – люди з ослабленим імунітетом, зокрема, ті, які хворіють або перенесли COVID-19.

Лікування цієї хвороби стаціонарне і досить складне, а специфічних ліків бракує. Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів лікар-інфекціоніст Віктор Петров. Далі наводимо його пряму мову.

Чорний грибок невдовзі може з’явитися в Україні

Я не можу підтвердити випадок захворювання на мукоромікоз жінки з Закарпаття, оскільки ще не отримано остаточних даних стосовно верифікації збудника. Мікологічне дослідження може забрати кілька днів. Проте навіть якщо цей випадок не підтвердиться, випадки мукоромікозу не за горами.

Він траплявся і раніше, таких випадків в Україні було не більш ніж 5-10 на рік. Зараз частота цих ускладнень може значно зрости.

Ми до цього не готові. Мукоромікоз має дуже велику летальність. Він лікується винятково в умовах стаціонару, в умовах інтенсивної терапії, оскільки ці ліки найчастіше вводяться внутрішньовенно.

В Україні дуже обмежена кількість амфотерицину В – препарату, який використовується саме для лікування цього захворювання. Цього препарату жодна з обласних лікарень у достатній кількості наразі не має.

Тому більшість науковців б’є на сполох, бо якщо випустити цю інфекцію безконтрольно, ми можемо мати зовсім іншу проблему – проблему посткоронавірусного світу.

Єдине, що рятує, – в нас у довкіллі немає необхідних умов для того, щоб збудник довго зберігався в життєздатному вигляді. На щастя, у нас рівень вологості, ультрафіолетове випромінювання і загальний рівень середньодобової температури не є сприятливим.

Як відбувається передача чорного грибка?

повітряно-крапельним шляхом;

через повітря;

через поверхні.

Це є інфекційне ускладнення. Причиною захворювання є мікроорганізм – грибок. Передача цього грибка до людини, яка сприйнятлива до хвороби, є небезпечною.

Але більш характерна передача інфекції для стаціонарів, коли люди заражають одне одного при близькому контакті. Наприклад, якщо вони перебувають в одній палаті з інфікованою людиною. У побуті ризик менший, а на вулиці – ще менший.

Хто в групі ризику зараження чорним грибком?

ті, хто хворіють на COVID-19;

ті, хто перенесли COVID-19 менш ніж 2 тижні тому;

люди з ослабленим імунітетом;

ВІЛ-інфіковані;

хворі на цукровий діабет;

ті, хто отримували великі дози гормональних препаратів, зокрема, дексаметазон.

Після COVID-19 імунна система практично на нульовому рівні, оскільки всі сили організму кидаються на боротьбу з вірусом. Тому ті люди, які перехворіли, а особливо ті, які перехворіли важко або отримували великі дози гормональних препаратів, усім нам відомого препарату дексаметазон, є групою найбільшого ризику щодо розвитку мукоромікозу.

Захворювання не загрожує малим дітям або дорослим, які мають достатній рівень імунітету.

Які органи вражає чорний грибок?

легені;

верхні дихальні шляхи;

гайморові пазухи;

очі.

Які симптоми можуть указувати на зараження чорним грибком?

симптоми, характерні для бронхіту;

симптоми, характерні для гаймориту;

виділення з бронхіальних шляхів;

виділення з носа.

У разі виникнення цих симптомів варто не полінуватися, зателефонувати своєму сімейному лікарю і розказати йому про це.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації