Кількість нових випадків захворювання на COVID-19 у світі б’є всі рекорди

Кількість нових випадків захворювання на COVID-19 у світі б’є всі рекорди. За 10-16 січня захворіло майже 19,5 млн людей порівняно з майже 15 млн за тиждень до того.

Міністерство охорони здоров’я України прогнозує сплеск захворюваності на коронавірус наприкінці січня, пік - у лютому.

“Омікрон” набагато заразніший за своїх попередників та поширюється набагато швидше. Це означає, що навіть при тому, що перебіг хвороби, викликаної цим штамом, є легшим, в лікарнях все одно опиниться більше людей.

Більше людей в лікарнях створює більше навантаження на медичну систему. Навіть якщо всім госпіталізованим вистачатиме місць у лікарнях та кисню, це означатиме, що не всі, хто потребує медичної допомоги, отримає її вчасно.

Крім того, “Омікрон”, як і інші штами, може викликати ускладнення, а також так званий “довгий ковід”. Наразі різні дослідження оцінюють, що від 10% до 30% перехворілих страждають на постковідний синдром

“Омікрон” навчився краще уникати імунного захисту від попередньої хвороби та вакцин. Втім, дві дози вакцини все одно захищають від важкого перебігу, ускладнень та смерті від хвороби, викликаної цим штамом.

З часом цей захист слабшає, але введення бустерної дози наближає ефективність вакцин у запобіганні госпіталізації та ускладнень до 90%. Тому тим, в кого після повного курсу вакцинації вже минуло пів року чи більше, МОЗ рекомендує зробити бустерне щеплення.


Коментарі:
Більше новин по темі: