Кардіолог назвав 6 ознак того, що людині потрібно перевірити серце

Хвороби серця ведуть до кожної третьої смерті в світі, при тому, що більшу їх частину цілком можливо запобігти, якщо вчасно звернутися за консультацією та допомогою лікаря. Які ознаки можуть говорити про те, що серце людини потребує перевірки, пише Woman24.

Біль за грудиною. Якщо раніше людина легко йшов пішки по сходах, але раптом став відчувати неприємні відчуття – це тривожний дзвінок. Біль або відчуття здавлювання, стиснення за грудиною при ходьбі може бути симптомом стенокардії або грудної жаби.

Задишка і втома. Якщо одна і та ж відстань стала даватися людині важко, вона починає зупинятися, щоб «перевести дух», і у неї з’являється задишка при невеликому і раніше звичному фізичному навантаженні, потрібно обов’язково звернутися до кардіолога і перевірити серце. Така задишка може бути сигналом безлічі захворювань, в тому числі стенокардії і серцевої недостатності.

Набряки ніг. Коли серце перестає справлятися з навантаженням, розвивається серцева недостатність, яка в тому числі проявляється у вигляді набряків, перш за все, на ногах. Якщо ввечері на ногах залишається слід від гумки шкарпеток, це може розцінювати як явна ознака набряку, і це є вагомим приводом звернутися до лікаря.

Ортопное. Людині стає некомфортно спати горизонтально, виникає необхідність класти під голову кілька подушок під час сну. Не ставтеся спокійно до цієї зміни, перевірте серце.

Підвищення тиску. Багато людей самостійно вимірюють тиск, але при хорошому самопочутті не звертають уваги на підвищені значення, вважаючи їх своїм робочим тиском».

«Якщо артеріальний тиск становить порядку або більше 140/90 мм рт. ст. навіть за відсутності скарг – це привід для звернення за обстеженням», – констатував кардіолог Антон Родіонов.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації