Ізраїльська лікарка: "Не щеплених шкодувати не будемо, краще не потрапляйте до лікарні"

Професорка Шарон Енав, завідувачка хірургічним відділенням інтенсивної терапії лікарні "Шаарей-цедек" в Єрусалимі, різко висловилася в соцмережах проти противників щеплення. "Ви чекаєте, що ми готуємося знову працювати подвійні зміни в жахливих костюмах хімзахисту - лише тому, що ви "маєте право не робити щеплення"? Вам важко надягати маску, як годиться, - закривши ніс і рот? Так ось знайте: нам, медпрацівникам, теж важко. Важко зрозуміти, чому ми повинні дбати про тих, хто не дбає про себе сам".

Одкровення професорки підірвало соцмережі Ізраїлю і зібрало безліч суперечливих відгуків, пише видання “Вести: Израиль по-русски”

"Я висловлю те, що нам заборонено говорити, бо це неполіткоректно. Зараз знову відкриваються коронавірусні відділення. І нехай "протищепленці" не чекають співчуття від медиків, коли потраплять до лікарні. Наше терпіння вичерпано", - цими словами починається публікація в соцмережах професорки Шарон Енав.

"Шестиденна війна тривала 6 днів, кожен п'ятий солдат був поранений, кожен другий страждав посттравматичним стресовим розладом. Війна з коронавірусів триває хвилеподібно вже більше року. 65% хворих коронавірусів, яких підключили до ШВЛ, померли. Це більше, ніж кожен п'ятий. Навіть більше, ніж кожен другий", - пише професор.

"Ми, медпрацівники, принесли себе в жертву і знаходимося під постійною загрозою зараження себе та своїх рідних, оскільки працюємо з інфекційними хворими. Нас не прославляли у віршах, не випускали книг з поемами про героїзм, не нагороджували медалями. І не виставили позолочених щитів з іменами тих, хто звільнився, бо зламався. А серед нас були і такі, - продовжує Шарон Енав. - Замість цього громадськість укупі з мінфіном продовжує скаржитися на нас, поширювати про нас брехливі чутки і зневажливо висловлюються. Групу медиків, які перебували на передньому краї боротьби під час першої хвилі епідемії, звільнили, бо немає ставок.

Від нас вимагали повернутися в нормальний режим роботи відразу після закінчення третьої хвилі. Причина проста: лікарні, що знаходяться на межі банкрутства, повинні швидко покрити збитки від епідемії.

А тепер від нас знову чекають, що ми викличемося працювати подвійні зміни в скафандрах, крізь які нічого не видно і не чутно, в яких тіло потіє, свербить і покривається висипом. Іноді в такій екіпіровці падають в обморок. І все це для чого?

Тому, що ви "маєте право» не робити щеплення. І ви вирішили скористатися цим правом. Вам важко надягати маску, важко дотримуватися обмеження. А знаєте що? Нам теж важко. Важко щодня ризикувати своїм здоров'ям і життям своїх рідних. Важко працювати в таких умовах. Нас обтяжує цвинтарна атмосфера в лікарнях. Це ви, ви самі вибрали відмову від щеплення. Там чому ми повинні дбати про тих, хто не дбає про себе сам?

Ось кажуть: не можна відмовитися лікувати нещеплених, адже лікують же постраждалих від куріння і наркотиків. Відповім вам. Коронавірус нічим не нагадує звичку курити чи наркоманію. Ці проблеми викликані соціальними обставинами в молодості, а потім виробляється фізична залежність. Ніхто не вибирає свідомо долю наркомана або курця. А ось відмова від щеплення - це справа особистого вибору.

Не чекайте співчуття. Не чекайте розуміння. Не чекайте, що ми станемо плакати про вас. Ми, медики, які повинні знаходитися на передньому краї боротьби, видихнулися. Нас вразив посттравматичний стресовий синдром. А також ми страждаємо від вигорання.

В останні дні за закритими дверима йдуть баталії: медики обурені самою думкою про те, що доведеться знову приносити себе в жертву в ім'я тих, хто пальцем об палець не вдарив, не доклав мінімальних зусилль в інтересах самого себе і суспільства. Важко піклуватися про інших, коли ти сам травмований. Подумайте про це", - йдеться у публікації .


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації